Pogledaj jedan post
Old 31.10.2008., 08:32   #81
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
A kad je po tebi vrijeme da se uci o biznisu, o zivotu, o sexu, ...?MOja mala je sa tri godine sama napravila pred kucom Lemonade stand i prodavala susjedima limunadu. Vidla to na crticu i zapela dok joj nisam slozila kutiju ,stolac(si je sama donjela) i case, limunadu napravila,sve mi je pomogla . Cak je nacrtala i limune na toj kartonskoj kutiji, a mala od godinu i pol je sjedila pobozno uz nju i brojala novce. O cemu ti pricas.
To je upravo to što ti kažeš - djete je vidjelo na crtiću. A djetetu od 1,5 god. novce ne bih dala u ruke već zbog higijenskih razloga...

Quote:
O mojem poslu zna jako puno, zna zasto radim,zna da sve kosta i zna da ne moze bas sve dobiti sta si zamisli jer nema za to novaca.
Moja zna da mama i tata rade za novac i da novac moraju zaraditi da bi imali za hranu i igračke. Dalje od toga ona još ne razumije niti dalje od toga razmišlja. A nama ne pada na pamet da ju opterećujemo svojim poslovima dok joj je vrijeme za igru.

Quote:
Razlike vidi od kad se rodila, u kakvoj kuci mi zivimo i koji auto mi vozimo a u kojoj kuci joj prijateljice zive. Kak ne bi znali. Vjerojatno je to i kulturna razlika,kak bi ovi ovdje rekli. Ovdje klinci preko ljeta rade a mi smo se luftali dva mjeseca na moru.
Po tome bih ja maloj mogla kao primjer uzeti najvećeg mafijaša u gradu, njegova kuća je najveća, njegov auto je najsjajniji i najskuplji, a za godišnji se luftaju negdje na egzotičnim destinacijama...

Ja ipak mom djetetu želim dati poruku da je važno pošteno raditi, živjeti od svoje poštene zarade, raditi ono što se voli, a ne trčati za novcem i kroz materijalne vrijednosti cijeniti i ljude i život i sve ostalo. A da mi djete počne ljude cijeniti po tome u kakvoj kući žive i kakav auto voze, prvo bih se zapitala gdje sam tako strašno pogriješila u odgoju.

I kao što sam ja radila preko student-servisa (iako mi nije bila sila), tako očekujem da će i moje djete naučiti vlastitim radom zaraditi za neke svoje posebne želje. Nije ti uopće palo na pamet da to što klinci rade preko ljeta ima prvenstveno odgojnu ulogu, a ne materijalnu?

A kulturna razlika? Radije ne bih komentirala... Poistovjetiti materijalne vrijednosti sa kulturom - to je obično odlika onih koji su, kako se kod nas kaže, iz opanka uskočili u cipelu...

Quote:
GImnazija, nego sta je sa onom djecom koja nakon gimnazije nisu isla na fakultet?
To znači da su ili roditelji precijenili svoju djecu ili su djeca sama to učinila. Za takve postoje razne večernje škole, prekvalifikacije, tečajevi... Tko hoće - može.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom