Pogledaj jedan post
Old 09.06.2010., 12:14   #99
reko jedna normalna tema a ono

cito - za nekoga ko živi prema načelima vjere, pljuje po režimima i slično, opet ispoljavaš iste osobine kao i ti režimi - samo si ti u pravu.

ako nisam fulala tema je školovanje kod kuće; a koliko vidim iz tvojih odgovora tema je skrenula u "okrenite se kristu, vjeri, itd...." (za to imamo jehovine svjedoke koji po cijele dane "napastuju" druge.... )

inače, što se tiče pustare, na ovoj kugli u 21 stoljeću mislim da apsolutno nigdje nećeš naći takvo mjesto gdje ti djeca ne bi bila u doticaju sa "poganima". što postavlja još jedno pitanje - zar ne misliš da bi tvoj kućni odgoj, školovanje, vjera i sl. trebali biti dovoljno jaki da tvoja djeca budu u doticaju s time ali da se odupru takvim stvarima, a ne da ih mičeš i izoliraš ?
samim time pobijaš da je tvoja vjera dovoljno jaka da pobijedi "poganu" okolinu, a trebalo bi biti obrnuto zar ne?
kad odrastu opet će morati u taj "pogani" svijet; čak i amiši moraju raditi neke kompromise, a mislim da vi ne idete u takvu "pustaru".

ti svakako imaš pravo na svoju vjeru, svoje mišljenje, ali naveo si:
ako ja želim da mi je dijete šljaker,

od takvih stavova mi se diže kosa na glavi - fanatici koji smatraju da dijete treba raditi u životu ono što mu oni odrede.
da se razumijemo, isto mišljenje imam za guranje djeteta u sport, glazbu i sl.

i mislim da se odluke roditelja trebaju poštivati dok su u interesu djeteta. točka.

malo ću biti off, ali reci mi jedno - otkuda takva tvoja vjera? sigurno nisi odrastao među ateistima već u ajmo reći "vjerskom" okruženju....
dakle, od samog početka ti je na neki način nametnuta vjera, jer druge opcije nisi upoznao. zar ti se to ne čini baš kao neki diktatorski/totalit./ini sustav ?

što se mene tiče, nemam ništa protiv kućnog obrazovanja, ali neki preduvjeti, pravila i sl. moraju postojati, jer na kraju krajeva i vjera ima svoja pravila, zapovijedi, jel tako (sad kakva su o tome nećemo )
a ti si se postavio kao da si ti najpametniji, a mi smo svi niža vrsta, jer ne razmišljamo na isti način. zar ne misliš da kućno obrazovanje treba uključivati i toleranciju prema drugima ?

i da dodam - da, slažem se da nam je školski sustav katastrofa, ali na nama je da djeca nauče ono što valja iz tog sustava (a ne možeš reći da je sustav 100% loš) i da im se ukaže na ono što ne valja, dakle opet je na roditeljima.

i nemoj miješati oblačenje, šminku, lady gaga, beyonce i sl. u to. ja takve stvari slušam a stara baba, od mladih dana, i nisu me šlatali, nisam se oblačila ni izgledala ko kurva, nisam se drogirala, nisam se napijala, voljela sam čitati, itd. tako da ti ovo nije nikakav argument.
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom