Pogledaj jedan post
Old 25.07.2017., 22:36   #476
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
Napokon Napokon Napokon: Zakljucak o Prodaji Nekretnine!!!
Prodaja je od danas pravomocna, i ovrsenik je mora ustupiti nekretninu ODMAH (cuj odmah - oduzice se to jos koji mjesec, vidim ja to).

Evo kako je sve to islo:
1. Rujan 2016 - drazba prekinuta zbog zahtjeva ovrsenika za izuzece sutca;
2. Listopad 2016 (pocetak mjeseca) - predsjednik suda odbio zalbu ovrsenika;
3. Listopad 2016 (kraj mjeseca) - drazba odrzana, mi kupili kucu;
4. Listopad 2016 (odmah nakon drazbe) - ovrsenik se zalio;
5. Sijecanj 2017 - predmet poslat na Zupanijski sud;
6. Lipanj 2017 - Zupanijski odbio zalbu ovrsenika, potvrdio odluku Opcinskog Suda;
7. Srpanj 2017 (danas) - Opcinski Sud donio zakljucak da je prodaja Pravomocna.

Ja sam danas pisao ovrseniku poruku na mobitel, i ponudio mu da se dogovorimo oko useljenja i kako cemo rijesit to malo namjestaja sto je ostalo u kuci (ovrsenik je DOO a ne privatna osoba i u kuci ne zivi nitko). Ovrsenik mi je reka da ce se posavjetovat sa odvjetnikom pa ce me nazvat.

Cujem da odvjetnici ne primaju postu od 15.07 - 15.08, tako da ce se to oduljit jos mjesec-dva.

Planiram da sacekam do kraja Kolovoza, pa ako se ne budemo dogovorili sa ovrsenikom, onda cemo se obratiti sudu sa zahtjevom za ispranjenje i useljenje. Vec sam nasao bravara i rijesio radnu snagu, transport i skladistenje namjestaja koji je trenutno u kuci.

Sada se nadam da ce se sve finalizirati civilizirano i da ovrsenik nece devastirati kucu!

Pitanje 1: sto bi se desilo ako mi udjemo u kucu sada, prije nego sto ovrsenik iznese namjestaj?!

Pitanje 2: da li je pametno (ako nije preskupo) unajmit zastitare da cuvaju kucu od devastiranja?!

Cestitam!



1. NE! Ovrsenik je (jos) u posjedu i nemas pravne osnove napraviti takvu glupost (useliti se).

2. Kostalo bi te vise nego da devastiranu kucu uredis po svom ukusu.


Moj savjet: ne zovi ovrsenika i ne ulazi u bilo kakve dogovore. Ti si pred samim ciljem, peh ti je sto su upravo godisnji odmori.

Ne placaj nikakav namjestaj, nikakve "usluge" i pusti sud da odradi i ovo do kraja.
Radije plati tim novcima jos mjesec-dva najam (ako si u najmu).
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom