Pogledaj jedan post
Old 11.08.2008., 16:18   #20
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
pitala je za mišljenje - ja sam dala svoje. s obzirom da govorim iz svog iskustva i da je depra danas vrlo česta stvar, a psihijatri često šarlatani...

ja znam mnoge koji su se izvukli bez antidepresiva, a već su bili tako duboko da su radili generalne probe svog samoubojstva.. dakle, vrlo ozbiljne situacije.

depresija je oblik katarze, a lijekovi koji propiše liječnik samo neutraliziraju simptom, dok ne liječe uzrok. ti lijekovi čovjeka još više udaljuju od njega samog. najbolji lijek protiv depre je interakcija sa samim sobom
Nažalost, postoje depresivna stanja takve težine da ne pomaže ni psihoterapija. Većina depresija je prvenstveno moždana bolest , bolest kemijskog debalansa. Npr. imaš depru od viška stresnih hormona, to je obično anksiozna depra. Pa imaš depru tipa manjak noradrenalina (umrtvljenost, nemotiviranost, bezvoljnost), pa manjak dopamina (odsustvo radovanja).
Naravno, postoje i depresije nastale zbog tragičnih događaja u životu ili zbog niza stresnih okolnosti. To se može liječiti psihoterapijom, ako ide, ili potpomoći antidepresivima.
Najbolje liječenje je AD + psihoterapija.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom