Pogledaj jedan post
Old 01.01.2009., 15:39   #1
Solidarnost među muslimanima u svijetu

Htjela bih postaviti jedno pitanje, molila bih da mi odgovore pripadnici islamske vjeroispovijesti.Molila bih moderatora da ne prebacuje na politiku.

Muslimani diljem svijeta burno reagiraju kad dođe do sukoba sa pripadnicima drugih vjeroispovijesti , posebice Židovima i kršćanima. Krenu demonstracije, sastanci Arapske lige....Vidimo to na primjeru ratova s Izraelom i karikatura proroka Muhameda u danskim novinama.

Sad meni jedna stvar nije jasna. Neki sukobi u svijetu događaju se između pripadnika muslimanskih naroda ili različitih frakcija islama.

Najočitiji primjer jest sukob šiita i sunita u Iraku...E sad pazite ovo: prije 2 godine muslimanska država Turska (članica NATO-a i američki saveznik) ušla je na područje muslimanske države Irak kako bi s borila s muslimanskim narodom Kurdima koji traže svoju državu.

Ja sam pratila TV, reakcije na forumima i novine, pa nisam primijetila da se muslimanski svijet digao na noge. Vladala je opća šutnja.

Pisala sam ovdje o Abhaziji koja se odvojila od Gruzije. Abhazi su većinom muslimani. Nisam vidjela da se baš navija za njih.

U čemu je problem? Kako to da međumuslimanski sukobi prođu ''nezapaženo''?
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom