Pogledaj jedan post
Old 07.03.2011., 12:26   #2116
ursula1000 ja imam jednu recimo prirodnu stvar što sam radila i što je meni donekle pomoglo. Ako se usudiš isprobaj ovo što ću napisati, možda ti pomogne.

Imala sam bolove u zglobovima da se ujutro nisam mogla dići iz kreveta koliko me sve bolilo. Tek kad bi ih razgibala onda bi malkoc popustili. Izbjegavala sam lijekove maksimalno i mackala se sa gelovima, kremicama i sl. stvarima za bolove. I kako sam stalno vidila po netu i tražila nešto od "alternativnijih" stvari nabasala sam na podatak da su stari rimljani koprive koristili za liječenje reume.

I tako ja skupila hrabrosti i dala mami da mi isprži zglobove sa koprivama. I to ponavljala svaki dan i mogu ti reći da mi je bilo puno, puno bolje nakon toga. Ja sam uglavnom koristila za ove zglobove na rukama i nogama. Malo bude koža suha na mjestima tretiranja nakon takvih tretmana pa je nije loše mazati sa nekom kremom ili čak sa maslinovim uljem (i ono isto djeluje protuupalno). A ovo meni i ima logike, u koprivama imaš mravlju kiselinu, kad se natrlja ona uđe u kožu i zglobove i tijelo umjesto da napada zglobove napada to.

Eto ako se usudiš i odvažiš na to, sad će mlade koprive rasti na proljeće (al te pekuuuuuuu ) pa probaj. I da, nije loše koprive i sasušiti pa ih piti kao čaj, jako su fine i tjeraju na piškenje pa se izbacuje tekućina oko zglobova i zglobovi manje bole. Samo čaj se ne smije piti duže od 3 tjedna bez prestanka zbog bubrega, da se ne bi sjebali.

Eto nadam se da sam barem malo pomogla. Mene od tada toliko jako ne bole zglobovi, uhvate me povremeno (obično na veće promjene vremena) al ne bunim se, kako je znalo biti ovo sada je milina.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom