Pogledaj jedan post
Old 05.06.2013., 13:01   #24
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Inače mi smo svi ovdje jako labilni i čini mi se sugestija (bilo u vidu neke literature il nekog "stručnog") može utjecati na to da se čovjek ukalupi u neku dijagnozu iako možda nema toliko veze s njom...
Ma ti si meni odmah bila sumnjiva da si borderica.

Jako mi je drago da ti je nova psihićka dala drugačiju dijagnozu, i da se ona prethodna zabunila da je to BPD. Nadam se i želim ti da sada rasterećenije kreneš u rješavanje svojih problema, i drži se.

U vezi ovog da literatura i "stručna" mišljenja mogu djelovati kao sugestija, ne slažem se u potpunosti, jer može ali i ne mora. Mislim da je svakome tko sumnja ili ima BPD vrlo korisno čitanje što više informacija, pogotovo danas kada su one dostupne klikom miša. Nitko sebi na taj način ne može dati auto-dijagnozu, ali čitanjem i samostalnim istraživanjem moguće je prepoznati se u nekim problemima i obrascima, ili se od njih izuzeti. I na osnovu toga, lakše možemo usmjeriti razgovor s terapeutom i od njega za nešto dobiti stručnu potvrdu.

I ti sama si na ovoj temi, i čitajući knjige o borderlajnu, primjetila da se ne uklapaš u mnoge elemente koji čine BPD, i eto, drago mi je da su se tvoje sumnje pokazale opravdanima i da ga nemaš.
__________________
the truth hurts, but a lie is worse
DangerWords is offline  
Odgovori s citatom