Pogledaj jedan post
Old 11.08.2013., 15:38   #33
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Naš Blues je jedan mirotvorac i pacifist i ja ga potpuno kužim. Ali GIB neće ništa popustiti. U prvom redu stoga što bi bilo kakvo popuštanje u bilo čemu uzrokovalo "slippery slope" sindrom koji bi jednog dana završio "španjolizacijom" Gibraltara na ovaj ili onaj način. Distinktnost, a onda i smisao postojanja Gibraltara uvjetuje da se ne popušta.

S druge strane španjolsko ponašanje ne ostavlja nikakvog prostora za popuštanje: Kako ćeš popustiti nekome tko šalje polu-vojne postrojbe (Guardia Civil je pod nadležnošću španjolskog ministarstva obrane a ne unutarnjih poslova) na plažu i gađa ti turiste gumenim mecima jer su jet-skijem ušli u španjolsko more, a onda njihov premijer ne želi ni razgovarati o tom incidentu i britanskom kolegi drsko u facu laže da se isti nije ni dogodio?

Ne želim biti zločest, ali čini mi se da je Hrvatska možda jedna od rijetkih zemalja na svijetu koja u sličnim situacijama popušta (Savudrijska vala i Slovenci).
vraga ce popustiti

cak ce ih i tuziti ECJ-u (The European Court of Justice) s obzirom da ocito krse zakone (i ovo se tice 'European Union law'). ako se ne prestane sa maltretiranjem ljudi tamo jel - tako barem je Cameron izjavio povodom ovoga.


Quote:
Ne želim biti zločest, ali čini mi se da je Hrvatska možda jedna od rijetkih zemalja na svijetu koja u sličnim situacijama popušta (Savudrijska vala i Slovenci)
da, izgleda. i to je malo tuzno. krajnje losa diplomacija...
Grazia is offline  
Odgovori s citatom