Pogledaj jedan post
Old 28.07.2016., 14:02   #21
Quote:
ripero kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Imam problemčić. Imam maloljetnog sina, uzdržavanog člana obitelji. Njemu je moja majka uplaćivala životno osiguranje koje je isplaćeno na NJEGOV tekući račun krajem 2014 god. Iznos je prelazio onaj koji je granični za uzdržavanog člana.
Međutim, 2015 godine nitko nije postavljao pitanja, ja priznajem da nisam znao pravila i nije se dogodilo ništa, tj. nije izgubio status uzdržavanog člana.
No ove godine su mu ukinuli taj status zbog baš te isplate u 2014. godini. Mogu li to?

Uz to, zar nije prihod samo kamata koja se ostvaruje tim vidom štednje? Jer taj uplaćeni novac u životno osiguranje (pa i stambenu štedionicu - neovisno od gore navedenog slučaja) već je prošao kroz poreznu provjeru.
Naravno da mogu. Sve što primiš na tekući račun je prihod i ako znaš da će prijeći granični iznos treba ga odjaviti. Ako si imao uzdržavanog člana koji je primio više od 13000kn u godini obvezan si podnijet godišnju prijavu. Ako ju ne poneseš oni će ti sami poslat rješenje kad te otkriju, a to mogu i 3 godine nakon godine kad si trebao podnijet prijavu.
Plavooki Joe is offline  
Odgovori s citatom