Pogledaj jedan post
Old 08.02.2004., 19:24   #50
ovdje ste stvarno puno toga nabrojali za i protiv i moram priznat da se slazem s vecinom napisanog.

Osobno me shokiralo kad sam jednom dosao po cekove i naucen da uvijek dobijem po 15-20 komada, tocnije po potrebi a kad ono kazu "zao nam je", vani jos imate 6 komada a prema novom sistemu imate samo pravo na 3 ceka jer vam je placa u okviru 3000-3999 kn tocnije 1 cek na 1000 kn place!
A mjesec dana ranije mi prepolovilo dozvoljeni minus, koji istina nisam nikad niti koristio.
E sad naknade! Izdavanje ceka 2 kn/kom, RBA 0kn/kom .. vodjenje racuna 10kn/mj(bez odabira paketa), a RBA 5kn/mj i to jedino kada u tom mjesecu postoje transakcije, dok ce ZABA opalit po racunu bez obzira. Moram odmah navesti da u slucaju koristenja e-ZABE za firme deru 30KN uredno bez obzira sto vi to ne koristili i sto vam je certifikat istekao preko 8 mj. pa se niti ne mozete koristiti navedenom uslugom.
Internet bankarstvo u RBA BESPLATNO ako imate tekuci racun...

Dozvoljeno prekoracenje .. kamata je jednaka za sve u ZABI dok si u RBA sami odredjujete visinu minusa i to do 300% visine vasih primanja te tako i za svaku stopu od 50,100,200 i 300% postoji razlicita kamata koja se krece vec od 8.90%, ako se ne varam!

Puno je bilo i pisanja oko isplate placa, pa ugovori firme s bankom itd. Vecina navedenih stvari je NETOCNA!
Djelatnik ima pravo sam izabrati gdje zeli primati placu i o tome nikakvu glavnu ulogu ne igra Ugovor poslodavca s poslovnom bankom NEGO ISKLJUCIVO dobra volja poslodavca.
Djelatniku je potrebno podignuti formular u zeljenoj banci, tj Ugovor koji mu ovjerava poslodavac da je navedeni djelatnik zaposlenik na neodredjeno vrijeme i da ce placu isplacivati na tekuci racun. U ugovoru je potrebno upisati glavni ziro racun s kojeg se isplacuju inace place kako bi sama banka znala prepoznati navedenog poslodavca te time i placu stvarno provesti kao OD - osobni dohodak! (Osobno ne upisujem poziv na broj: 16 koji oznacava OD i nemam problema).
Znaci sve je do vaseg poslodavca da se napise jedan virman za vas vise, umjesto da ste na zajednickoj listi sa ostalim zaposlenicima - a ukoliko se koristi neki internet servis (e-zaba) onda niti nema potrebe za ispisivanjem virmana.

Mene i dalje ljute naknade koje su povisli bez znanja klijenata, a ove pakete 1 za sve osobno smatram lopovskima jer jako se malo ljudi koristi svim tim uslugama a oni vas deru 20, 40, 80 KN mjesecno!
 
Odgovori s citatom