Pogledaj jedan post
Old 30.04.2009., 23:39   #22
@von ungern

slažem se to s oružjem.. za ove iz 4.splitske (imoćane) govorili su da su bili jedini koji su "izgledali ko vojnici" (načuo iz desete ruke).

no nije ni njima svejedno bilo ući u grad, kako god on bio branjen...nije nikom tek-tako među kuće a ne znaš što te čeka iza svakog zida i s prozora.....kao što sam naveo, sigurno su se njihovi komandanti zapitali što se ono događa po Vukovaru po ulicama, tako da su bili sigurniji na distanci.
A vidjelo se i kako je završio najozbiljniji pokušaj, ode tenk i pokoji laki oklop i već magla na početne položaje.

a s druge strane pitanje je i kakvim podacima su raspolagali...znamo da je pod normalno išlo ono tipa "20000 do zuba naoružanih ustaša", Kurdima na vezi, Leopardima iz Njemačke itd. Tko zna što im se ukazivalo po Zadru. Kada su se već uspjeli iskrcati na Ugljan i Pašman,tko im ne bi vjerovao

neznam detalje pa se neću ni upuštati u neke uber-analize i zaključke, na forumu ima sigurno ljudi koji situaciju puno bolje poznaju a na kraju krajeva na netu postoji i masa topica s drugih foruma gdje je situacija s Zadrom opisana u detalje...pa tko voli nek izvoli, ja sam odatle pokupio masu zanimljivih informacija.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom