Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 20.03.2011., 00:36   #86
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
pozdrav..
Maxpane i ja sam sa TK mozesli mi reci gdje uzimas gnojiva i zastitna sredstva(znas li gdje je naj povoljinija cijena)
teta-elza pocetnik sam u uzgoju jagoda zasadio sam oko 500 m2 u 8 mjesecu prosle godine nemam dovoljno sredstava da ulazem u te spravice,to zalijevanje otprilike po sadnici koliko ml.
ovak. za pocetak si vec trebao pripremiti jagodu-porezati i iznijeti stari list van, obaviti prvo tretiranje bakrom. imam info od mudrih ljudi da nas ocekuje mrazovito proljece, ajd skucaj lovu i pokrij ih agrilom-ako nemas plastenik.

koliko tocno vode po sadnici trebas dati-nemam pojma. ja sam piknula tenziometar u zemlju i sve mi je bilo jasno. jagoda inace treba puno vode pa.... kristalon mozes dodavati folijarno, bas kao i kalcij. i ne bih ti preporucila mjesati ta sredstva sa zastitnim sredstvima. potrazit cu knjigu zastite pa cu ti sve detaljno prepisati. ako te kaj zanima pitaj

koje si sorte posadio ako nije tajna? da li su na foliji? imas li stete od voluharica? da li su ti nagrizeni korjeni?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom