Tema: Mariologija
Pogledaj jedan post
Old 17.10.2011., 15:44   #17
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Jednostavno nigdje ne piše "osim Isusa" ili "osim anđela", pa se to opet podrazumijeva iz onoga što znamo o Isusu i anđelima. E pa isto tako, nigdje ne piše "osim Marije", ali se to podrazumijeva iz svega onoga što znamo o Mariji, podsredstvom Svete Predaje.

Ova rasprava nema smisla dok ne shvatiš da mi katolici ne mislimo da je sva Objava sadržana u Svetom Pismu (uostalom, Biblija nigdje ne tvrdi tako nešto), već da postoje i vjerske istine koje su do nas došle podsredstvom Svete Predaje, a koje su jednako tako objavljene od Boga i dane po Duhu Svetom.
Piše za Isusa da je bez grijeha : Hebrejima 4,15-Mi nemamo, naime, jednog velikog svećenika nesposobnog suosjećati s našim slabostima; on je bio iskušan u svoj sličnosti s nama, ali bez grijeha.

Za grijesne anđele,demone :I zbačen bi zmaj onaj veliki, stara zmija, koja se zove đavao i sotona, koji zavodi sav svijet, zbačen bi na zemlju, i anđeli njegovi zbačeni biše s njim.

Za vjerne anđele :Oni ne mogu onda više ni umrijeti; oni su kao anđeli i djeca Božja, jer su djeca uskrsnuća. Smrt je posljedica grijeha. I pise ovo "Anđeli njihovi na nebesima gledaju uvijek lice Oca mojega, koji je na nebesima. Ja vjerujem da na temelju Biblije da su oni bezgrijesni.

A Na temelju kojih stihova je Marija bezgrijesna? Jer mnogi govore da smo svi mi grijesni

I ja vjerujem u svaki dio predaje koji je po Bibliji. Ali ovo vjerovanje mi se jednostavno ne slaze jer mi Biblija govori drugacije. A vjerovati u nesto u sto sam osvjedocen da nije istina sigurno ne bi bilo po bozjoj volji. Najbolji temelj da znam bozju volju meni je njegova rijec. Predaja je otisla po meni u smijeru poganskih obicaja vec odavno i vise nema veze sa onom prvom predajom i vjerovanjem
__________________
Gumiflex
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom