Pogledaj jedan post
Old 27.11.2011., 22:43   #38
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
koje šamaranje. House vs. World.
He,he,znaš onu poslovicu: "Kad ti svi govore da si naivan,promisli,možda su u pravu".

Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
na žalost ne mogu izvući što sam pisao o Proroku, ali ću sažeti.
Nije Bakić toliko loš.....
Da ne kvotam nepotrebno sve...

Nije sve šuplje što Bakić kaže,dapače treba ponekad ozbiljno promisliti o onome što analizira kao npr. pogled na mirovince i njihovu efikasnost u 10 godina...itd..itd... ali (obožavam ovo "ali"), mi sad ne pričamo o tome koliko su njegove analize točne ili netočne već pričamo treba li ga slijepo slijediti i biti u "njegovim" dionicama,jer,ak sam dobro ubro,haus oće reć da je njegov portfelj napravio super rast. Spomenut ću onaj dan kad je bio veliki drop na burzi (oko 10. kolovoza), tad je Bakić branio i obranio KORF,jer je kao dionica fundamentalno super dobra i ludost je prodavati samo zato što je trenutno panika na burzi. Iz ovoga se vidi da njegovo ponašanje nije uvijek suvislo i da je spreman braniti dionicu i ići kontra cijelog tržišta. Rekoh već da to sebi može priuštiti dok ima dovoljno keša i dok je burza izrazito nelikvidna,međutim ako se pojavi malo veći broj velikih investitora koji ne teoretiziraju previše o fundamentima,njegova investicijska piramida će se urušiti. Svoju pretpostavku temeljim na činjenici da bez likvidnosti nema ni volatilnosti pa se događa da vrijednost neke dionice beskrajno dugo gnoji u overboughtu ili u oversoldu,a za to su možda najbolji primjer dionice u kojima je Bakić. Kod likvidnih burzi ti ciklusi se puno brže izmjenjuju i nema milosti kad je neki ticker prekupljen. Za kraj,zbilja je bespredmetno razglabati o tome koliko Bakić ima keša i je li dobro rasporedio taj keš,jer ako će se ulagači u dionice oslanjati na to koliko je Bakićev keš dobro raspoređen onda je bolje da se uopće ne bave dionicama.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom