Pogledaj jedan post
Old 23.11.2012., 21:16   #78
Htio sam ovo napisati u rubriku vicevi, kad već nemamo vjerovali ili ne. Ljudi, danas na 59. rođendan, dobil sam invalidsku penziju bez da sam je tražio, bez da sam platil jednu jedincatu kavu, ni rekel jednu riječ da hoću penziju. Jednostavno me spakirali liječnici i komisija u Tvrtkovoj. Lani pri rutinskoj kontroli zdravlja pojavil se sumnjivi ekg, postavljena je dijagnoza, ( 90% začepljenje srčane arterije cx - cirkumflexe),određena terapija ljekovima i određeno bolovanje. Meni skoro niš, malo sam sporiji, zadišem se itd., bez ozbiljnih simptoma bilo čega. Poslije 6 mj. po sili zakona upućen sam s papirima u Tvrtkovu na povjerenstvo i naravno, odbili su prijedlog za invalidsku, jer još nisam napravio kontrolne preglede. Poslije istih, a na kojima sam upućen na nastavak terapije tabletama, bez nekog pogoršanja zdravlja, poslan sam drugi put na komisiju i evo -danas dobil rješenje da sam penzioner ! Nemreš verovat! Na svim pregledima i kontrolama ja sam se zezal i šalil s doktorima i sestrama, nikad niko nije spomenul penziju, a evo je, stigla. Profesionalna nesposobnost za rad, cca 80% od pune penzije, imam pravo na rad kroz ugovor o djelu ili samostalnu djelatnost, ali mi onda snize penziju na 60%. Imaju tu cake s pridodanim stažom (burza, vojska 2/3) i dodatkom od 27%), bit će neka crkavica, nema veze. I ne osjećam se bolestan, sve živo radim. Jest da sam malo sporiji (60-ta krenula), tromiji (100 i kusur kila), pljugam (još malo), cugam (prigodno), sve u svemu dobro se osjećam, sukladno godinama, ko oldtajmer. Hvala Bogu !

Hoću reči da se može ići ravnim putovima Gospodnjim i doći do cilja na pošten način. Na žalost, živimo u okruženju gdje ovakva priča zvuči nevjerojatno. Da mi je ovo netko sa strane ispričao - ne bih vjerovao !
br-oz is offline  
Odgovori s citatom