Pogledaj jedan post
Old 24.02.2017., 14:26   #36
Quote:
MoKoSh kaže: Pogledaj post
Ta iskustva su se ponavljala nakon operacije?
Da, par puta. Znam samo da se pri tome osjećam jako 'umorno' i bez obzira koliko se borio protiv toga, jednostavno 'zaspem' iz perspektive ljudi okolo mene, ali sam još uvijek svjestan.

To da sam jedno vrijeme imao hematom se je otkrilo kroz CT snimanje mozga, a na njega sam išao jer sam pao i imao potres mozga zbog generaliziranog-konvulzivnog epi napada.

Doktorica mi zna za te 'epizode', i rekla je da je to možda zbog općenitog umora (kao što sam i bio u to vrijeme nakon svega, ali više nisam), ili umora od anti-epileptičkih lijekova (ovo mi se više ne događa), ili može biti da je to zbilja epi napad. Slični napadi zapravo i postoje, a zovu se absence napadi, ali kod mene nije baš isto.

U isto stanje mogu ulaziti i jednostavnim slušanjem glazbe koja ima stalno ponavljajuće ritmove. Dakle, u pitanju je samo-hipnoza. Neki meditant valjda ulazi u to kroz mantru koju ponavlja. Ali za to moram biti u tom 'umornom' i opuštenom stanju, moram 'pustiti' ovo iskustvo i jednostavno se predati na neki način. Glazba je naravno samo još jedan input koji ide u mozak te to naravno opet mijenja način na koji mozak radi, pogotovo ako je recimo u pitanju zvučno ekstremna glazba pa opet može biti da na neki način izazivam onakvu aktivnost koja me može uvesti u to 'oceansko' stanje.

Quote:
U nijednog ne vjerujem, ali me kopka mogućnost da NEKAKAV ipak postoji. Zato i tražim ljude kojima je ta mogućnost pala na pamet sama od sebe, ne kao meni da mi je usađena.
Ne znam zašto to tražiš. Prvo, istraži malo evolucijsku psihologiju religije. Ljudski um može takve stvari izmisliti jer je eto, tako 'napravljen'.

Quote:
Other researchers have proposed specific psychological processes which may have been co-opted for religion. Such mechanisms may include the ability to infer the presence of organisms that might do harm (agent detection), the ability to come up with causal narratives for natural events (etiology), and the ability to recognize that other people have minds of their own with their own beliefs, desires and intentions (theory of mind). These three adaptations (among others) allow human beings to imagine purposeful agents behind many observations that could not readily be explained otherwise, e.g. thunder, lightning, movement of planets, complexity of life, etc.
https://en.wikipedia.org/wiki/Evolut...s_a_by-product
Dakle, čak i da jesu ljudi došli do zaključka da postoji stvoritelj svega - to ne znači da takav i postoji.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom