Pogledaj jedan post
Old 21.08.2017., 17:20   #1
"My take on" brak i razvod

Brak - mrak.

Mračno stanje: bolno prosvijetljen.

Kao što svaki lijek ima neželjene posljedice, tako je i feminizam uzrokovao gigantski porast razvoda brakova, koji su velikom većinom inicirani od strane žena. Ako ne griješim, to je u Americi preko 80%, a i kod nas je vjerovatno približno.

E sad, ne kažem da dobar dio toga nije opravdan. Kad vidim neke samce, žao mi je da mu virus ebole uđe u kuću, a da ne govorim žena.

Ali ono što feministički i ljevičarski elementi nisu predvidjeli, a sada mudro to ignorišu i zaobilaze, a ignorišu i to da je feminizam otvorio put laganom razvodu, je to da razvod teško pogađa muškarce i da samim tim su manje produktivni na svome radnom mjestu.

Pošto najproduktivnije poslove rade muškarci, to znači da će manje novca biti ubrano preko poreza i samim tim će država imati manje novca da preusmjeri za lagodan život feministkinja i ljevičara.

Ne, ne radi se o tome da one nemaju novca da plate struju ili da dnevno konzumiraju 8400 kJ. Znam realan primjer žene koja prva stvar što je rekla je bila feministička mitologija o "islamofobiji, zlu kapitalizma, patrijarhatu, kako muškarci ekonomski razoriše žene", a na njoj je haljina od €800.

S njene pozicije možda stvarno "muškarci ekonomski razoriše žene", samo što je u njenoj glavi nemanje novca da se kupi još jedna haljina od €800 izjednačena sa nemanjem novca za hranu.

Onda znam za još dvije feministkinje čiji je uobičajeni narativ "o bjelačkom rasističkom kapitalizmu koji ekonomski uništava žene", no jedna je sebi mogla priuštiti studiranje u Njemačkoj, a druga malo-malo, pa ode na literarnu konferenciju u inostranstvo gdje vjerovatno ljaga te iste muškarce od čijih poreznih novaca putuje na osnovu državnog "osnaživanja žena i podrške ugroženoj domaćoj kulturi".
R A V E N is offline