Tema: Barcelona
Pogledaj jedan post
Old 02.09.2004., 23:59   #19
Evo mene iz Barcelone … Odusevila sam se gradom. Najvise mi je zao sto sam imala tako malo vremena, a toliko je stvari za vidjeti.

Tamo sam isla sa nekakvim ocekivanjima koja sam bazirala vise na dojmovima drugih, a manje na onome sto pisu vodici. Iznenadilo me sto mi Barcelona nije izgledala kao tipican mediteranski grad, sto uopce necu pisati pod minus – grad je predivan, poseban, ocaravajuci, sa dusom, jedinstven … Barcelona je umjetnost.

Kako smo dosta kasno doputovali, prvu vecer smo prosetali La Ramblom i izgubili se u okolnim ulicicama; prije toga smo pojeli paellu i fantastican desert crema Catalana (kako mi je to finooooo) u jednom od restorana na obali. Sve to zaokruzili sangriom na Placa Reial – trg okruzen kaficima koji je preko dana prepun turista, a navecer se moze vidjeti galerija najludjih lokalnih likova.

Slijedeci dan je bio posvecen setnji gradom i razgledavanju – Sagrada Familia oduzima dah – sigurna sam da nikoga ne ostavlja ravnodusnim. Steta je sto unutrasnjost izgleda poput gradilista. Kazu da je plan da se radovi zavrse do 2017-te, iako ni to nije realan deadline zbog nedostatka novaca. Nakon toga slijedila je posjeta Parc Guell-u, Gaudijevih ruku djelo odmah nakon Sagrada Familie. Park je bio zamisljen kao privatni posjed sa 60 kuca, puteljaka, parkom i spomenicima. Medjutim, samo su dvije kuce dovrsene i park je otvoren za javnost nedugo nakon toga.
Onda … La Pedrera. Stambena zgrada koja je jos uvijek podjeljena u apartmane, ali otvorena za javnost (naravno, nitko tamo ne zivi od 80-ih). Fenomenalna zgrada bez ijedne ravne linije. Casa Batllo nisam vidjela iznutra, na zalost, ali jednako je zanimljiva izvana. Gaudi je ostavio toliko tragova u Barceloni i grad zaista odusevljava tim detaljima.
U akvarij nisam htjela ici, vise mi se svidjelo lutati starim gradom i povremeno se izgubiti u malim ulicicama.
Jako mi se dopala goticka cetvrt – tamo bih mogla lutati satima. Otkrili smo jedan od mnogih tapas barova u toj cetvrti i zadnju vecer se prejeli … ja toj hrani zaista ne mogu odoljeti.

Uspjela sam cak i nozice smociti u moru, iako vrijeme nije bilo bas previse lijepo, a i nije bilo vremena za izlezavanje na plazi.

Jos uvijek sam puna dojmova, jedva cekam da razvijem slike, i kad se jos neceg sjetim, pisat cu vise.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom