Pogledaj jedan post
Old 22.01.2012., 00:37   #20
Quote:
građevinar kaže: Pogledaj post
hm hm, evo provjerio: black angus, origin argentina, age 22 months

idem probati ovih dana, mada bi ja da je malo starija stoka
tnx!

Pellaprat reci gdje Hoćeš reći da se ovdje uzgaja ili misliš na uvozno?

Za kobe nisam ni mislio na pravo japansko govedo, to bi bilo neisplativo ovdje uvozit...
Naš domaći uzgoj čistokrvnog i križanog crvenog angusa (križani je dosta jeftiniji).
Jeo sam oba i meni naš puno više odgovara. Tekstura mesa je jadnaka ali argentinska junetina-govedina meni u mirisu loja ima nekakvu stranu primjesu (nesumljivo zbog sastava trava u paši) koja me smeta. Inače mislim da je angus što se tiče kvalitete precijenjen. Charolais i Limousine daju sigurno kvalitetnije meso, a također se mogu nabaviti kod nas. Trenutno sam i više nego zadovoljan jer sva ova lutanja po pasminama, a tako lutam zadnjih 20-tak godina, postaju mi smiješna jer odkada se bez problema u Zagrebu može nabaviti meso pravog istarskog boškarina i to meso obrađeno mokrim zrenjem u vakuumu od 30 do 45 dana i biftek sa slabinom za T-bone steak obrađen dry aging metodom bez problema ostavljam angusa njegovim Škotima. Lani, u prosincu po prvi sam put kupio nešto više mesa certificiranog istarskog boškarina (goveda uzgojena pod kontrolom ishrane, bez ikakvih koncetrata i silaže) i mirne duše kažem da takvu govedinu nikada nigdje nisam jeo.

Zadnje uređivanje Pellaprat : 22.01.2012. at 00:52.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom