Pogledaj jedan post
Old 01.10.2011., 20:11   #24
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Meni je na lječničkom pregledu za rad na inozemnom brodu na normalnom intervalu trombocita stajao interval od 100-400.Imao sam 170.
Drugi interval za drugi lječnički na drugoj kompaniji je bio određen 150-400,a ima i intervala 158-424.
Tako da to sve ovisi ko uzima koje kriterije.Prijatelj mi ima trombocite od 110 i nema baš nikakvih problema i to ima cijeli život.
Recimo kriterij za kolesterol bio je prije jedno 10godina 8.0 pa 6.5 pa sad 5.0,a prosječan ljudski kolesterol odraslih je 6.5,što znači da su preko najmanje dvije trećine odraslog stanovništva po novim kriterijima bolesnici,za koju godinu svi ćemo mi bit bolesnici.Objašnjenje je da farmaceutske tvrtke rade pritisak na zdravstvenu organiziciju,kako bi od zdravih ljudi napravile stalne mušterije pa se izmišljaju smiješni intervali za krv.
Na drugom lječničkom bio mi je povećan volumen trombocite i to znatno,čak negdje 20posto od gornje granice,sedimentacija krvi od 2-12 imao sam 1,niko mi za to nije ništa rekao,uredno sam prošo lječnički,ali vjerojatno bi za nešto od toga na drugom mjestu dobio doživotni ljek koji bi razaro cijeli organizam i hranio farmaceutske tvrtke parama.Obično kreće od toga da čovjek osjeti neke tegobe,izvadi krv i normalno uz nove kriterije teško da će bit sve u redu i postane stalna mušterija,mada često razlog tegoba i nije u krvnoj slici.
Slažem se vezano za kolesterol. Istina da su na kraju krajeva laboratorijski nalazi "samo brojke" i mala odstupanja ne znače uvijek nešto značajno. Različiti laboratoriji imaju i različite referentne vrijednosti itd...Krvna se slika komentira uvijek u skladu s kliničkim nalazom i tegobama pacijenta. U ovom slučaju kad su trombociti 50 ne možemo govoriti "varijacijama" pogotovo jer osoba ima i kliničke znakove (krvarenja), svakako je potrebno naći uzrok niskim trombocitima kod hematologa. Nadam se da će sve biti ok.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom