Pogledaj jedan post
Old 12.07.2012., 09:02   #304
Kako pristupiti?

Ne znam da li je vec bila neka slicna tema, trazilica mi ne izbacuje nista zgodno, pa molim vas spojite ako vec postoji nesto slicno.

Imam nedoumicu u vezi sa malim od sogorice. Poslednjih meseci je malo podivljao - upadne u fras od besa, pobledi i lupa po zidovima i svemu sto stigne (3.5 godine). Ja mislim da je to zbog toga sto je ona vec mesecima bolesna i jako nervozna pa to prenosi na dete (a umesto da se leci kako treba, polovicno prihvata savete lekara pa sve to jako traljavo i sporo ide, nebitno), ali je ona, po savetu svog lekara koji je na nevidjeno postavio dijagnozu hiperaktivnosti, malcu ukinula - secer. Znaci nema vise slatkisa, osim nekih biokeksa ili tako vec neceg. I nema vise kravljeg mleka. Zbog toga sto mleko sadrzi secer.

E sad ja ne bih bas da se mesam u to, jer niti imam svoju decu niti blagog pojma imam o decjoj ishrani, ali zena je mesecima konstantno na rubu zivaca i nisam sigurna da pravilno rasudjuje. A jedna je od onih koje sve znaju pa joj nije bas lako pristupiti.
Mali nam sada dolazi za vikend i ja ne znam da li smem da mu dam bananu da pojede, na primer.

Mislim, vec sam joj dala savet da mozda bas i nije dobro da si bas svako vece popije bar jednu casu vina kada se kljuka tabletama a imunitet joj je otisao dodjavola, i taj savet nije prihvatila, pa nekako mislim da ce joj misljenje sa strane o njenoj deci jos manje znaciti. Sta da radim?

(Osim da joj preporucim strucnu pomoc, na sta bi me rastrgla.
Ustvari, kad razmislim, jednom i jesam pomenula decjeg psihologa, kada su ti njegovi frasovi tek bili poceli, i reagovala je tako da me je skoro rastrgla.)
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom