Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 21:14   #14
Naravno kako sam u petak zaspal ko da me netko macolom po tintareli šlopil, tak sam spal u subotu do podne.
Zbudil sam se oko podne i naravno HRT brunda, svjetlo gori usred dana, .....pogled na okno.....vani sve mutno i sivo, za niš druzgega neg se prevrnut na drugu stranu i dalje spat. Odmah mi pada tlak kad vidim da je vani opet kiša i ne vidim breg prek puta!

Tak mi je bilo mrsko da sam odmah otprl pripremljeno kuhano vinčeko i zgrijal ga na "radnu temperaturu"!
Onda sam otprl Notebook .....još je od sinoć u kučnoj mreži WLAN-a....ajmo prvo Outlook .....vidit jel vritualna poštarica ostavila nekaj .....ko i realna samo reklame!

a onda na gušte, .....pali "vatrenu lisicu" ( Firefox ) i odmah na forum teretna vozila.....to uz vinčeko daje već štimung da se more takav dan boljše
probavit. Sjetim se da sam obečal Chistianu da bum mu kopiral svoje dijagrame da ih ima uza se za slučaj kontrole, jest da nije propisano ( kolko ja znam ) ali štedi natezanje s "rukovodstvom utrke" ( čitajontrolom).....

kopčam scaner ....ne prepoznaje ga ....oće XP zaboravit drivere za uređaje koji puta ako se ne koriste....hiti ih nekam u kut pa ih ko i ja nemore naći!
malo sim pa tam ....i pukne mi film.....

onak za praf .....restart ali u dos box.....tipkam polefko: format c:/ .....kad sam već prošli vikend očistil stan vreme je i da računalo očistim ....onda instaliram xp znova.....printer ....proba.....veli da nema tinte .....to sam si mogel i mislit , najbolja supruga na svijetu je printala ko velemajstor .....niš, ajmo do supermarketa ....ko što TG kaže, kad krene krene! imaju patrone za sve printere ovog svijeta samo za moj Canon NEMAAAAAAAAAAA!

Već je kasno popodne , aj Meri idemo u Lippstadt, ...kiša lijeva ko iz kabla, ....nađem parking ČAK! Kaže 20 minuta besplatno ....ma ni ne trebam višeeee!

DOk tražim odjel za potrebštinama, pogledam i nove Notebook-e .......počinju od 650€ na više....zgodni, jaki ......bjež Rudi od toga, jer buš umjesto patrona potegnul Visa karticu pa buju patrone umjesto 30€ postale cijeli arsenal od 899€ .....fala bogu pa imaju za moj Canon ....platim i vun....dal da idem kupiti i nove tenisice ( tu je jedan dučan koji ima točno moj model Reebok uvijek smeđi classic za 39,50€ i uvijek samo moja veličina , živjela IT tehnologija koja kad prodaju moj model naruči novi jer samo ja imam tak malu nogu u ovoj državi hehehehe) ....ma bum drugi put!

Doma, zna se update XP ...i tako to .....sad je čist opran ....radi ko vurica!

Nego ajmo dalje....

Ono kaj sam dovezel u petak morem i odvleč na istovar, bute vidli na sliki kak je Rudi to osigural da ne poleti napred kod kočenja!

Ponedjeljak, 21.01.2008.

Vlečem se u 4 ujutro polako do Meri, još sam zaspan, ali ide, dolazim na plac točno 4:55h....u svjetlu farova vidim Christiana kako spika s jednim kolegom ....stanem pred rampom, pjehe do njih....stari daj mi svoju Shell kartu da uvezem Meri na plac ....da ne idem sad u "ostavu" po ključ, pa u svoj Axor, pa onda po Meri ....nema frke ....dajem kolegi svoje kopije ....on meni svoje.....

bacam na brzaka sve u Axora....5:10h ....Axor vuče ko konj....Autocesta i piči .....A2 pravac Dortmund.....nakon 20 km zdesna juri sa pumpe još jedan naš Axor.....ravno pred mene .....sad smo 2 .......kad me stiže jedan naš Actros.....sad smo 3....ajmo dečki još jedan pa nas je 4 za belu! ( kad bi bar ovi znali igrat belu!) .....počinje ono veselo veselo zagorci ......prva gužva....idemo dalje...druga gužva.....

Radio ne radio za mene radi radiooooooooooo....palim radio ....baš je izvješće o s(r)tanju na cestama .....A2 smjer Hannover - Dortmund između Hamm i Kamener Kreuz 6 km čep.....brunda iz zvučnika......sem si mogel i mislit ....kiša, mrak , i ovi odmah neznaju vozit a i bauštela je tam ......si mislim da zijedem vun .....ipak bum ostal na A2 ....dobra odluka, samo 15 minuta sam zgubil.....ajmo dalje .....odvojak A2 -A3 za Arnheim.....to je moja staza....dovukel se ja do Emmericha.....firma meni znana od prošlog tjedna ....radim ko usporeni film.....

Evo slika kako sam osigural gornje pakete koji nisu na prednjoj stranici već u sredini da paše osovinsko opterečenje....

slika s lijeve strane u smjeru vožnje...moram otprt obe strane jer papci nemaju novci za duge vilice za viličara!


slika se desne strane...
.

znam da je trebalo još koju gurtnu prebacit ali nisam imal više....
inaće dečki ovo vam je ko "životno osiguranje"....makar koštalo vremena i truda i znoja, nek vam uvijek bude na pameti da ste bez toga jednom grobu a drugom iza "švedskih zavjesa"!

Dok je on istovarival lijevu stranu, Rudi je već s druge strane skupil gurtne i smotal ih i posložil uredno na šlepu jer su "bisage" bile pune štitnika rubova i protukliznih guma, sad su spremne za prebacivanje kod slijedečeg utovara .....



i tak sam sve lepo složil i zaprl šlepu....zovem u Houston...veli idi za Anröchte, tamo u PVG ostavi šlepu pa se javi .....
znam PVG, preko puta je najbolja supruga na svijetu radila....znači domači teren.....šlepa digla prednju od 3 osovine...Axor leti ...
Otkačil šlepu ...opet zovem "Houston"..... kaže idi u Wadersloh u Westag i Getalit.....uzmi 589 za Kiel i Neumünster!....ok šefe!

Dođem u Westag, tražim šlepu ......nema 589 ali ima 598.......zovem.....vidi jel su papiri za Kiel , ak jesu to je tvoja .....ok dečki, da malo bolje delate znali bi koja kuda ide ...si mislim i šutim....računam ....ak bu kak spada na A2 kod Bielefelda onda stignem danas još do Hannovera.....ali doba dana me muči, znam da u ovo doba bu teško nać parking i tuš i restoran....nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo .....kačim šlepu .....
crveni gumb unutra ...kaj je ovo ? ......šištiiiiiiiiiiiiiiiiiii......uf srce mi stalo ......mislil guma ...a ono ona diže prvu od 3 osovine ....ko bog znači da nema više od 10 tonaaaaaaaaaaaaa! Po gasuuuuuuuuuuuuuu!

Došel sam na 20km od Hannovera, tu u Bad Nenndorf je Autohof, mali ali dobar , dobra klopica.....relativno jeftina....
MESTAAAA IMAAAAAAAAAAAAAA, parkiram kad dolazi blagajnik na biciklu ....hoće 6 €....za kaj ? veli pa za 5 možeš jesti u restoranu ....a onaj 1 ? e to veli za parking .........aj dobro nije grof cicija.....zna se kaj slijedi ...ritual pranja...pa klopa ...imaju dobar čušpajz, zelje, mrkva krumpir sve kak se veli v dalmaciji na lešo, bez ajmprema ...laganica ......taman velika zdjela 4,80€ ...e sad mi daj još sok od hmelja! pa još jedan ...........pa još jedan....opustil se i jedva koračam do kamiona....ajmo LEĐNA PERAJAAAAAAAA! kakv HRT, niš...samo pili drvaaaaaaa!

Utorak 22.01.2008.

Kad je Motorola ujutro zazvonila htel sam je bacit kroz prozor.....naštimana je na ranije .....varam sam sebe ....puštam da zvoni drugi put , treći put ...ma nebi me Veli Jože digel z kreveta ...tak je slatko još malo ......uf jebate.....sad sam prekardašil........ajmo ustaj vojskoooooooo.....naravno kako kasnim tako je već počela gužva oko Hannovera.....ali ide....čak sam i Hamburg štriguliral u rekordno vrijeme.....za nevjerovat, kroz tunel ispod Elbe sa 85km/h.....slušam radio ....znal sam da ovako dobri prolaz ima neku "kvaku 22" ! Sjeverno od Hamburga snijeg i led ....nekoliko sudara kaže....

Vozim dalje nigdje niš...bem ti i radio samo mi paniku dela....20 km sjeverno ....kod Kaltenkirchena.... ( "hladna crkva") ....ko da je netko ravnalom potegnul granicu ....odavde fakat .......STAKLOOOOOOOO od leda! Svejedno imam 7 istovarnih mjesta za obavit....prvo uredno ....drugo uredno ...treće....između Kiela i Neumünstera.....OBI....s tom sam firmom sam imal već "okršaje" u Kölnu....uska cesta za prilaz...okretište za kamione...ulaz ..piše ....ulaz dozvoljen samo s valjanim nalogom za dostavu ....to imam ...znači smotaj i nutra .....stanem pred skladištom ....nosim papire ....tip zvače ...i s punim ustima mumlja u polu deranju:" tko ti je rekao da uđeš ? sad lijepo van pa čekaj .......mooooooooooooolim ? kome ti to ? tebi! meni ? ....dečec nema problema, samo ti tu napiši da nečeš preuzet , ja odmah zovem svog disponenta ....i beje me se ....kapiš? e to baš nebi ( zna da moraju onda platiti extra drugi izlazak!) ....i to nije za mene viče već za odjel do mene! Ma hebe se meni za koga je.... ti njega zvrcni ....a ja već otpiram !

Istovario, krenuo van .....uskoooooooooo, i još se netko napenalio s osobnom taman tamo gdje meni treba mjesta .....psujem, trubim , ajde izvlačim, piše IMBISS.....meni želudac pali lampicu upozorenja.....ionako moram delat pauzu zakonsku.....parkiram i nutra....
Mislim da moram 2x uči da me netko zamjeti a nisam tak mali .....naručim ....pohani losos i pomfrit.....čekam , čitam novine....vrijeme ide....ustajem ...idem pitat ....čujte rekoh, jel vi to tog lososa morate tek ulovit pa onda spremit? Ma ne ali traje malo duže stiže odgovor!

Dolazi klopa na stol ...ispričavaju se ....ok nema veze .....platit molim! 4,50€! Ti bokca pa ovo je jeftino ......je i savki dan ima gablec nekaj za žlicu od 10:00h .....oki doki ... dobro da znam ....bilježim si poziciju u Pin u Autoroute ......nikad se nezna!

Daljnji tijek rada nije bio nimalo spektaktualan....prazan zovem Houston....imam još vremena ko u priči .....idi za Hamburg ....znaš već , Unikai ....broj poziva 239....oki doki ....gdje je ono onaj mali Autohof u Hamburgu ....neznam, zaboravil sam već ....ali mora biti iza tunela si mislim ...stanem još na pumpi ....moram popuniti zalihe u novčaniku, ko zna ima li tam "serekeš" ( madjarski naziv za bankomat hahahahahahah) ....pita kolega iz južnih krajeva Njemačke ima li pred nama još koji Autohof , rekoh rista , i ja si mislim gdje je koji .....Hamburg je očajan za nač mjesto za prenočit....ja sam znal direktno otić na St. Pauli .....ima tam jedna livada ....odmah do centra svih poroka ...St. Pauli ...Reeperbahn ( Reeperbahn u prijevodu znači užarska staza....Reeperi su nekadašnji užari koji su užad tu razvlačili i motali za brodove i jedrenjake) ...špelunke, "ljepotice noći" sjede u izlogu.....odluku o tome gdje ću prenoćiti uzela mi je tabla na izlazu iz tunela ...izlaz Waltershof......i piše "Autohof" tu si značiiiiiiiiii.....sve su zmešli jer rade nove prilaze....Tom Tom se zgubil....lovim jedno od zadnja 3 mjesta ....gasim stroj....odmah vitlam satelitsku van .....tražim "vruću pticu" .....mora da ju je netko skinul s pračkom nikako je nać!

Nađem satelite koji još nisu ni lansirani ali vruću pticu a time i HRT nikak....2 sata se igram akrobata.....niš, smrznut ( postalo šljiva pred večer) idem u restoran....neki Njemac sjedi pri šanku .....odmah spika...naručujem pivu ...njih 2 smotane i gluhe ....naručujem drugi puta.......ne trazaju ni za suhu šljivu .....diže mi se žuć.............jeste vi gluhe ili vam je slon prdnul u uho? .....kaj si danas imal loš dan stiže odgovor.....ma dapače.....ali ja sam žeeeedaaaaan! Zabranjeno pušenje .....na šanku ....ima prostorija za pušače ....ali sve puno .....u ovoj velikoj nema nikoga....

Daj mi kartu velim ....ova mlađa s pogledom Mel Brooksa ( gleda "črnomerec - dubrava) ....daje mi kartu ...naručujem a ona opet gluha....e pa da vas nabijem ....ovo mi je zadnji puta da sam tu! Ipak popravljau "umjetnički dojam" na kraju ....tako da revidiram svoju odluku.....pojedem odrezak "drvosječa" ...dobar komad vratine s pomfritom, šampinjonima i salata .....3 pive ....i kolegi jednu ...on vraća sa "jegereom" ( Jägermeister).....

Veli ajmo podjelit za taxi pa idemo na Reeperbahn ...St. Pauli ....da daj stari .....neda mi se inaće sam za svaku vrstu pogledat u "mesnicu" ...ali danas idem spat....jeste da nije bilo još globe od 8€ za parking .....6 refundiraju na klopi ....i ipak sam još moral dodat na račun još 13€.....dobro deru ovdje!
Odluka je da ujutro prije 7h neidem nikam...odavde preko onog mosta ( več sam vam dal sliku u putopisu) Kölbrand sam odmah u slobodnoj carinskoj luki......ko grom, a Unikai ne počinje prije 7:30h delat!
Idem na leđnu peraju.....još malo čitam u krevetu ....i onda mi se spustil zastor na očima....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom