Pogledaj jedan post
Old 03.02.2004., 16:57   #11
Re: podno grijanje

Quote:
ines72 kaže:
Dakle,
gradim kucu . Htjela bih malo luksuzniji interijer ;planiram dnevnu sobu od 40m2 vec sve imam u glavi , voljela bih imati klasicni parket ili eventualno brodski pod,malo granita oko kamina i u kuhinji...kruzne stepenice koje vode iz dnevnig boravka na kat..itd
U nedoumici sam samo s grijanjem.Da li klasicne radijatore (koji mi se ne svidjaju narocito ) ili podno grijanje jer me je tu malo strah sta ako nesto se pokvari pa moram dici sav pod?
A bila sam u jednom birou s podnim grijanjem i nekako mi se cinilo kao da je prevruce i da je zrak jako isusen.
Ima li neko iskustvo s podnim grijanjem ?
Imam prijatelje koji imaju podno ali im je dnevna soba sva u granitu stan je predivan ali za mene je to hladni stil a ja bih htjela toplinu koja se moze samo s drvetom postici .
podno grijanje je prva stvar

mislim da neces zazaliti,

mislim da je rizik od kvara izizetnoi mali - bar ovdje - znam dosta ljudi koji su to napravili i nikad nisu zazalili

imas dvije varijante,mozes staviti podno na struju ili provesti cijevi s vodom koja se grije (kao radijatori)

Oba mozes stvaiti ispod parketa ili bilokojeg drugog poda

U Svedskoj se takvi sistemi koriste i za odledjavanje ulica i plocnika u dvoristima

plus sto ces ustedjeti na grijanju jer kod klasicnog grijanja treba puno vishe energije da se zrak na nizim sferma zagrije (jer topli zrak ide prema gore - tako da je pri plafonu vijek bar 5 stepeni toplije nego ti treba)

podno grijanje nema taj gubitak jer se toplota automatski siri od dole tako da je maksimalno koristis

evo ti malo informacija
margarita is offline  
Odgovori s citatom