Pogledaj jedan post
Old 03.05.2011., 17:44   #4
Liječenje poremećaja osobnosti

Situacija je poprilično složena.
Prije 6 mjeseci mom dečku je dijagnosticiran poremečaj osobnosti šifra F60.3. U početku je imao blage simptome,kopao je po prošlosti,uglavnom mojoj,pa poslije svojoj,analizirao svaku svoju rečenicu,pokret,događaj,ali ništa strašno.I onda je počelo liječenje.
1. privatna psihijatrica terapija Zoloft i Xanax
-prva tri tjedna je bio super,naglo poboljšanje i nakon trećeg tjedna mu se naglo pogoršalo i postao je depresivan
2.uz Zoloft i Xanax nadodan je Sulpirid,stanje opet super tri tjedna i onda se naglo pogoršalo i postao je agresivan,hladan,bez emocija
3.nova terapija: Xanax,Zyprexa
-opet super tri tjedna,vraća se na posao,i nakon tri tjedna naglo pogoršanje,uvlači se u sebe,strašna depresija,nemir,anksioznost,ne može se pokrenut,samo hoda gore dolje i puši jednu za drugom
4.hospitaliziran na 3 tjedna na Rebru,nova terapija Xanax,Zeldox
-on je nova osoba,normalno funkcionira,zdrav covjek,ALI nakon sto su opet prosla 3 tjedna,njemu se stanje naglo pogorsava,ima strah od straha,ne moze uci u tramvaj,trenirat,zanemaruje higijenu,zatvoren je u svoje misli,razgovara sam sa sobom,ima napadaje panike
5.Xanaxu i Zeldoxu nadodan Leponex (tako nesto) i neki stabilizator raspolozenja
-i dalje nema promjena,i dalje ima strah od straha i napadaje panike,analizira sve svoje postupke iz proslosti,''sto bi bilo kad bi bilo'' i sl.

I sada,ja imam dvije teorije:
1. on samo sjedi i ceka da mi lijekovi pocnu djelovat i da samo lijekovi odrage sve,on me uvjerava da se on jako trudi i da se svaki dan bori iz pocetka (jer ujutro pocinje navala crnih misli i nebuloza te razgovara sam sa sobom jedno 3 sata da se kolko tolko moze pribrat) i nakon ta 3 tjedna on se opet prepusti svojoj bolesti jer se nije u stanju pokrenut.i sada,kako takvu osobu pokrenut?sta radit?kako se postavit?

2.od kada je on na lijekovima njemu je gore nego sto mu je bilo dok nije bio na lijekovima,svi psihijatri su mi rekli da lijekovima treba jedno 3 tjedna da oni pocnu djelovat,a kad se njemu promijeni terapija on je prva tri tjedna odlicno i onda naglo lose.po toj teoriji,dok lijekovi ''ne djeluju'' on je dobro,a kad lijekovi u 3.tjednu pocnu djelovat njemu je naglo losije.i sada,jel mozda njemu lijekovi skode?jel on mozda bio zdrav samo posesivno ljubomoran i control freak i lijekovi za sje....* do kraja?

Da li mi itko ovdje moze dati neki savjet?
Melliana is offline  
Odgovori s citatom