Pogledaj jedan post
Old 26.02.2009., 08:23   #126
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ne pada mi na pamet da ti kažem, pa da čovjeka prijaviš zbog nelojalne konkurencije... Ali, ako sat kvalitetnog informatičara košta 150-200 kn, kao i automehaničara itd, koliko onda treba koštati sat geodeta? Isto, duplo, trostruko?? A zašto bi?
Ako sam mu ja (a jednako smo školovani!) nabavio povoljno odličan PC, sve spojio, postavio sve antivirus, sve drivere, sav (legalni!) SW nabavio, instalirao i proučio, pa mu sve pokazao kako i što radi, a on je potrošio isto toliko sati da meni napravi posao, onda ŠTO JE POŠTENO?? E pa prebili smo... i onda je to pristojna cijena, na nivou prvobitne zajednice... rad za rad!
Hehe, pa ja nisam geodet

A koliko košta sat geodeta? Koliko njemu treba da napravi posao o kojem se radi? Za nekih 3000 kn koje ti naplati za nešto, on potroši više od 10 sati. Tako gledano, i nije neki problem. Treba izaći na teren, posnimiti sve, vratiti se u ured, sve to posložiti u smisleni elaborat, otići na katastar, pa gruntovnicu po nekoliko puta. Skupi se...

Naravno, kao i u svakom poslu, i kod geodeta postoje poslovi koji se više isplate, i oni koji se manje isplate. Da geodeti dobro zarađuju, slažem se.
Ali ako automehaničar ima radni sat 200 kn, zašto geodet ne bi imao 400, obzirom na završeni fakultet? Zapravo, sve je stvar ponude i potražnje.

Dok je njihov cjenik ovakav, toliko ćemo im plaćati. Tu mi ništa ne možemo.

A što se tiče rada prijateljima, i ja svojima sve radim badave.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom