Pogledaj jedan post
Old 11.10.2008., 13:12   #9
ja sam inače sad maturant u Graditeljskoj školi Čakovec...smjer građevinski tehničar visokogradnje....situacija je kod nas ovakva:
-prvu i drugu godinu bila je čistka iz nacrtne...tj..padalo se naveliko..
-tehničko crtanje...zakasniš sa programom....crvena jedinica...i ocjena manje
-svaki mjesec smo dobivali 30 str. iz čitanke za prepisati na tehničkom pismu (slova 3 mm)....SVAKI JEBENI MJESEC OSIM RUJNA!!!
-svaki drugi dan smo nosili u školu ploče za crtanje...
-u trećem...došlo je projektiranje...idejni, glavni i izvedbeni projekt obiteljske kuće....+ obavezna perspektiva na računalu + maketa u mjerilu 1:50 koja me koštala prokletih 600 kn.....
-građevnu mehaniku neću ni spominjati...dobil sam najteži program...neki izlomljeni nosač...sa svim mogućim silama i opterećenjima...i ležajevima....
-organizacija građenja.....morali smo skinuti zakon s neta i NAUČITI!!!
-iz tehnologije betona smo učili napamet europske norme usklađene s našim...u biti obrnuto je...npr...nHRN EN 10080.2005...PA TI NAUČI 120 TAKVIH!!!
ima toga još.....ali poanta nije da se uplašiš, nego da se upišeš u tu školu jer nećeš požaliti.....ja sad već polako pri kraju sam shvatio da mi je to sve jaako dobro došlo......i planiram upisati dalje na visoku...(znam ...kamikaza sam!!)
ako je to ono što te zanima.....nećeš imati problema...

joj....zaboravih pitati......ako ima još neko tko je imao sličnih iskustva...slobodno neka kaže svoje mišljenje.....hehe

i da.....još smo (i još uvijek) trebali raditi programe iz povijesti arhitekture i umjetnosti...pa daj ti crtaj ručno jonske.....korintske...redove stupova...pa biljku akantus....pa sarkofage i grobnice faraona.....neolitske nastambe......atensku akropolu......ko voli nek izvoli!!! hehe
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....

Zadnje uređivanje Duggy : 11.10.2008. at 13:43.
mposss is offline  
Odgovori s citatom