Pogledaj jedan post
Old 15.02.2011., 16:41   #1
Planinarenje i zdravlje

Ovako. Svakog vikenda planinarim, bas svakog, sto znaci da sam aktivan planinar u zadnjih 3 mjeseca. I prije sam planinarila, (planinarim vec godinu dana) no medjutim, kao sto i rekoh aktivan planinar sam zadnjih 3 mjeseca. U tih zadnjih tri mjeseca ture su mi poprilično lake, nisu nesto pretjerano zahtjevne….
U svome rancu imam uvijek dovoljno hrane i vitamina (mandarine i banane) koji mi sluze kao “gorivo”…tako da se uvijek nakljukam vitaminima koji se nalaze u pomenutim vockama da se ne bih prehladila i slicno.
U zadnje vrijeme svaki put kad se vratim sa planine imam bolove u misicima, kako po nogama, rukama, tako i uz kicmu. Imam osjećaja kao da se nalazi voda u nogama tako se nekako cudno napusem. Zanima me sta da radim da do toga ne bi dolazilo? Postoje li neke tablete koje bih trebala popiti na vrijeme ili neki drugi recept?
U biti ja i ne znam sta se dešava sa mojim tijelom zbog prevelikog napora…a napuhana sam ili zbog debljine ili zbog neke tekućine koja se stvara u mom organizmu.
Volim planinarenje i ne bih htjela da ga napustam.
Moram samo spomenuti da ne osjecam nikakvu drugu bol sem upale misica…

Molila bih iskusne planinare da mi kazu kako se osjecaju nakon nekoliko godina aktivnog planinarenja. Znam da je to jako zdravo, da čovjek vremenom bude u kondiciji…a takodjer me interesira da li se popravlja krvna slika kad se planinari? Moji usponi su od 1050 metara nadmorske visine do 2000.

Pozdrav.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom