Pogledaj jedan post
Old 27.03.2011., 21:21   #438
Quote:
global123456 kaže: Pogledaj post
pitanje, kod tiskanice 2 za prijavu na hzzo, obzirom da nisam bio prijavljen od 2007 godine na toj prijavi me traze broj osigurane osobe, i MB osigurane osobe u Zavodu. Inateresira me dal da prepisem te brojeve sa stare nevazece zdravstvene knjizice iako sam izgubio pravo na osnovno zdravstveno osiguranje ili da ostavim prazno pa ce mi zavod reci sto cu s tim.
Ujedno prijavljujem se kao zaposlena osoba, pa zato pitam sto je s tim brojevima???
Upiši samo MBO jer je on uvijek isti. Ostali brojevi nisu potrebni.

Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
ako netko moze pomoc:

imam iskaznicu dopunskog koja nema datum do, znaci automatski se produzuje - tocno prije par dana mi je "istekla" godina, te pocinje nova tec

meni su se ovaj mjesec promijenili prihodi, do sad sam placala 130 kn, a sad barem 6mj cu imat male prihode i ulazim u kategoriju od 80kn, nakon cega opet idem u ovu od 130 kn (da ne duljim - porodiljni, pa povratak na posao )

jel mogu sad nesto napravit da placam ovih 80kn ovih 6mj ili mi automatski s produzenjem kontaju da moram placat 130 ?

malo zbrckano, al nadam se da ce ko shvatit...pliz pomagajte
Treba otići na HZZO i prijaviti promjenu prihoda koja utječe na plaćanje niže premije. Nema automatske promjene premije dop.osiguranja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom