Pogledaj jedan post
Old 14.06.2011., 14:32   #19
Sinoc nakon sto je odbila da doji dalje podigli smo je, smirila se pustila sam je da odmori nekih 15-ak min pa sam pokusala opet obje(i mijenjala polozaj) sa istom reakcijom, povuce dva puta i okrene glavu i vristi. Od rodjenja je jako tvrdoglava sto se dojenje tice i doji samo kad ona hoce, nema teorije da je natjeram.
Eh sada nakon sto je podignemo i damo joj cuclu (koristi je od pocetka za uspavljivanje i nije nam pravila probleme) ona se smiri ne place vise, tako da mozda i nije vise gladna, al eto prema mom nekom osjecaju ne mogu da vjerujem da joj je samo letdown koji traje otprilike 2 min kad je dojka ispraznjena, iz obje dovoljan da se najede. A i pojela je tih 80 ml izdojenog.
U protekle dvije sedmice sam ja znacajno povecala aktivnost. Hodamo skoro svaki dan nekih 6-10 km, pa ne znam da li i to moze uticati na smanjenu proizvodnju??
U svakom slucaju hvala vam na odgovorima, rekla sam suprugu da mi kupi izdajalicu danas pa cu probati poslije svakog podoja da se izdajam na prazno. Nekako sad mislim da sam ovo dojenje uzimala zdravo za gotovo jer nikakvih problema imale nismo (unistene bradavice, blistere, bol ne racunam jer mi sve to bilo nebitno dok ona ima da jede). Tek u ovih par dana kako me ufatio strah da joj vise nece biti dovoljno shvatila sam koliko mi znaci.
nihta_omorfia is offline