Pogledaj jedan post
Old 09.06.2008., 19:23   #1
Ljepota u horoskopu?

Evo baš je ova tema na jednom drugom forumu na kojemu pišem potaknula zanimljive rasprave o tome može li se i kako vidjeti ljepota. Problem je naravno u tome što sam pojam ljepote nije isti od kulture do kulture, a niti svatko od nas ne vidi ljepotu jednako. Recimo Renata Sopek mi je bljak a ni ona Tatjana Jurić mi nije nešto posebno..

Uglavnom kad gledamo žene, koje su uvjetno rečeno ljepši smatram da je tu ključna venera kao ženski princip.

Vidjeti ćete da su u društvu percipirane kao lijepe one žene koje imaju aspekt marsa i venera pod pretpostavkom da to ne kvari i ne umanjuje sam ascedent.

kada imate marsa na veneri u natalu, dakle konjukciju , velika je šansa da se iza slike skriva ljepotica. Naime, venera je žena, kad je mars na veneri on je opčinjen njome, osoba kojoj stalno dolaze muškarci. I ostali aspekti nisu zanemarivi pa čak i kada su loši, daju ljepotu i daju sexipil. Pogleda takvih osoba je vrlo oštar, jebozovan, i siguran u sebe. Renata Sopek ima Ve 0 Ma u Ovnu, meni najljepša do sada Simone Simmons, pjevačica Epice i sada Kamelota, ima Ve 0 Ma u Ribama.

Venera 90 Jupiter je aspekt koji daje ljepotu jer je kvadrat prirode Marsa a Mars su muškarci. Osoba se stalno ljepšava i teži za sve većom ljepotom. Ljepotu će dati i Ve 180 Ju ali bitno manje jer se ovdje radi o opoziciji, i govori više o težnji nego o stvarnom stanju.

Venera 0 Pluton je diskutabilna. S jedne strane može dati extremno ružnu ženu, jer Pluton vlada ružnoćom, no češće se događa da prevlada ona druga strana Plutona a to je - karizmatičnost i magnetizam. Mnogo toga ovisi u kojem se znaku nalazi. Kod žene daje seksualnu zvijer, dubok prodoran i zavodljiv pogled kojemu se ne može odoljeti. Ovaj aspekt također stvara ženu kojoj je potreban dugotrajan seks, i želi dominaciju nad partnerom. Više orgazama.

Klasičan pokazatelj ljepote je i Sunce 0 Venera. dakle žena /venera/ je osvjetljena samim Suncem.

kako i Mjesec simbolizira naše tijelo važno je i kako je on postavljen. On je odgovaran za naš pogled jer on uz Sunce govori o našim očima. Govori o organizmu u cjelini. Uvjetno rečeno, fizički nije dobro imati Mjesec u 1 polju jer daje čudljiv metabolizam, ako je još tu zemlja pa aspekt jupiter lako moguće debljanje.

U zadnje vrijeme sam primijetio da zaista jako mnogo lijepih žena ima Veneru u Jarcu. Jaraca po tradiciji slovi kao ružan no praksa ga demantira. Ja to povezujem sa činjenicom da je Saturn vladar Jarca upravo egzaltiran u znaku Vage = ljepota.

Venera Uran će dati dosta eksecntričan sexipil, nestalne težnje, i takve osobe lako mogu imati razno razne dodatke odjeći, piercinge i slično, privlačne na neobičan način.

eto toliko za sada

još nešto, skoro zaboravih: svi aspekti mjeseca i venere pospješuju ljepotu, posebno daju lijepo lice = mjesec, pa čak i kada su negativni, senzualna osoba.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom