Pogledaj jedan post
Old 20.10.2008., 21:32   #63
iako mi je pomalo neugodno jer bi ja iz vaše pozicije kao starijih zajebavo i rugo se, ipak mi je dosta bitno

uglavnom, bio je test iz filozofije, koja mi je usput budi rečeno izrazito dobra kao predmet a i kao područje interesa. MEĐUTIM kako to biva na početku, uči se povijest ovo ono, grci naravno na početku... i kako sam naučio potpuno sve, pjevao knjigu i usput puno toga shvatio, došlo mi je kao iznenađenje test za kojeg smatram da je posvema loše napravljen, sudeći po reakcijama kolega i svojoj vlastitoj

stoga pitam vas da mi kažete smatrate li sljedeća pitanja prikladnima za 4. razred, početnike u filozofiji.

npr. što je za sokrata bit? oko tog se an prethodnom satu vodila rasprava i završila s odgovorom profesora "neću vam kazat" i nastavila s tim da se isto pitanje pojavilo u testu ?? osim takvog načina "pitat ću ono što nisam rekla" pitanje mi se čini u najmanju ruku kao opsežnu i vrijedno diskutiranja

empedoklo razlikuje 2 svemirska razdoblja - treba napisat koja. ??? svemirska razdoblja? on to ima?? po spomenutom na satu empedoklo razlikuje silu ljubavi i mržnje, ali da su svemirska razdoblja, e pa baš i nisu...

parmenid postavlja apsolutni identitet između: treba napisat čega... posve nejasno pitanje... ili sam ja mutola...

sokrat spominje daemonius, unutarnji glas ovo ono koji mu se obraća u određenim situacijama, "i on je glas?" pitanje jasno ko hm... nešto... hm.. JAKO NEJASNO!!! došlo mi je da napišem "da, on je glas." ... al suzdržo sam se... smuljao nešto da je glas "morala"...

tnx ahead
zagor_keramik is offline  
Odgovori s citatom