Pogledaj jedan post
Old 24.02.2003., 10:22   #11
Moras placati doprinose za mirovinsko i zdravstveno (20+15%) jos jednom. Uzima se prosjecna placa u djelatnosti kojom se bavis, mnozi se sa koeficijentom 0.65 i od toga se zaracunavaju gore navedena davanja. Mjesecno placas predujam poreza (ovisi o djelatnosti) i harac za Obrtnicku komoru (100kn). Tvoja tvrtka treba dati potvrdu o uplacivanju doprinosa iz place i izraziti suglasnost o obavljanju djelatnosti. To moze biti vrlo nezgodno jer kod mene u ugovoru pise da ne mogu obavljati djelatnosti kojima se bavi moj poslodavac.
Troskovi otvaranja su onoliko kolioko je vec navedeno.

Jedina svijetla tocka je to sto se govori da su doprinosi koji se uplacuju - samo predujam doprinosa i da se mogu vratiti ako su preplaceni? Odgovor na to pitanje ja vec dugo cekam na ovom forumu jer mi nitko ne moze objasniti kako ce funkcionirati taj mehanizam. Thread:
http://www.teme.org/showthread.php?s=&threadid=4719

Vrlo slican problem imam i ja i mislim da sam odustao od legalnog nacina poslovanja jer mi se ne isplati, bar ovaj u obliku obrta. U zadnje vrijeme vise razmisljam o otvaranju trgovackog drustva - d.o.o.

O prekrasna nasa drzavo koja potices poduzetnistvo! Cemu li samo sluzi ono jebeno ministarstvo za obrt i malo poduzetnistvo koje na WEB stranicama hvali samo sebe, a ne pruza nikakve informacije za potencijalne poduzetnike. Jebe se meni za njihovu suradnju sa svabama, za njihove planove i programe do 2067 godine, za interview sa njihovim sefom i ostala sranja. To su paraziti koje mi hranimo i koje cemo jos vise hraniti ako samo zakoracimo u neko poduzetnistvo.
Malo sam zastranio, ajd pozdrav...
WORlock is offline  
Odgovori s citatom