Pogledaj jedan post
Old 26.10.2009., 15:00   #19
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
sličan ili bar malo sličan slučaj kod mene, uglavnom fantomska SOLEMIZACIJA ugovora....naknada JB pozamašna za istu radnju, ali se kod JB-ce to svelo na potpis ugovora u njezinom uredu i ovjeru istoga.. na moj upit: ZA OVO TOLIKO NOVACA??? odgovara mi: NE ZA TO, ZA SOLEMIZACIJU ALI I TO U PAKETU. ja ću: A SOLEMIZACIJA JE ŠTA??.. e sad dolazimo u bit stvari tj. JB-ca mi od slova do slova čita ugovor , btw šalje poglede pune prezira /za moj novac/, ja na pojedine stavke istoga postavljam podpitanja na razini osnovnoškolca, ...potrajalo to cca 35 minuta. eto, to je SOLEMIZACIJA
Ovo me podsjeća na situaciju sa mojom susjedom. Žena ima vrt, kokoše...pa kad uzmem glavicu kupusa/kilo pomidora/par jaja...žena kaže cijenu, ja platim. I nakupi se toga s vremenom.
E sad, kad sam ja njoj napisao nekakav prigovor (koji je btw usvojen, te je na račun mog prigovora uštedila soldne novce) pa sam joj rekao da bi to koštalo nekih 500 kuna, onda se nasmijala i nije joj palo na pamet da bi zaista platila(nisam joj mislio naplatiti, niti bi joj uzeo novce da je ponudila, nego sam onako napomenuo, iz zajebancije).
Slična priča sa poznanikom koji drži kafić, di ja uredno platim svoje piće, ali kad sam mu sastavio žalbu koja je prošla na sudu, naravno, niti sam naplatio, niti sam bio pitan koliko košta.
Samo da napomenem, nisam odvjetnik.


Hoću reći, intelektualne usluge prosjećan puk ne cijeni, jer tu nema velikog fizičkog truda. Ako nisi dobija dva žulja na ruci i nije ti izbio znoj na čelo, kako mi možeš nešto toliko naplatiti!?
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom