Pogledaj jedan post
Old 02.11.2015., 14:13   #55
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Dakle radi se o specijalizaciji koja slijedi nakon generalizacije (povlačenje bojnih brodova i fregata iz američkih flota), jer su Ameri shvatili da katice za sve nisu dovoljno dobre u nekim situacijama za koje se ponovno javlja potreba. Ono što ljude buni je što je to potpuno obrnuta filozofija od npr. Air forcea, no to su opet Ameri i njihova stroga odvojenost rodova...
Nema u mornarici bojnih brodova od 90-tih a povlačenje fregata je po meni glupost.Pogotovo ako se ide da im alternativa budu LCS-ovi.

Mislim,jasna mi je filozofija iza toga.Došlo je (napokon) do promjene doktrine i sukladno tome percepcije upotrebe flote.Ono za što je napravljena(globalni sukob sa SSSR-om i otvoreni sukob na morima sa ruskim ekvivalentom) je postalo preskupo i neučinkovito u novije vrijeme sukoba slabijeg intenziteta i odlučilo se da se ide na generalni remont ideje.

Ali povlačenje fregati i njihova zamjena LCS-ovima kako nekakvom super scifi platformom sa koje bi se pokretali napadi bespilotnim letjelicama mi je nekako prenaivna.I čini mi se da ne samo da bi oni mjenjali fregate nego su Ameri valjda mislili sa jednim brodom zamjeniti sve što bi moglo operirati uz obalnu liniju.Nakraju su dobili svaštaru koja nesluži apsolutno ničemu a trebala je biti okosnica na novom bojnom polju.
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom