Tema: Berlin
Pogledaj jedan post
Old 16.05.2008., 21:15   #12
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
otidji u Berlin, imas 3 miseca turisticku vizu, sudbeno se vjencajte u Berlinu.
Jer tada radis tecaj njemackog kod svog dragog u berlinu.
Ako se vjencate u Hrvatskoj onda MORAS tecaj polagat u Hrvatskoj jer bez toga ne dobivas boravak (aufenthaltsgenehmigung)
ovo nije tocno. ispit A1 mozes polagati na bilo kojem goethe institutu na svijetu. pa ja sam ga polagala u frankfurtu, a nemam boravisnu vizu. dosla sam kod decka na misec dana, prijavila ispit i fino polozila.....nema tu nikakve mudrolije.

Mi smo se jako dobro raspitali o cijeloj proceduri vezano za sklapanje braka kod maticara. Jedina prednost sklapanja braka u De je ta sto kasnije ne moras lupat u Hr na veleposlanstvo i od tamo zatrazit vizu. Istina, vizu ces vjerojatno brze dobit ako je zatrazena u NJemackoj, a sve drugo je isto. Ako se vjencas u Hr, ne trebaju ti nikakvi prijevodi. Odma dobijes internacionalni vjencani list te s njim, internacionalnim rodnim listom, putovnicom, boravisnom dozvolom dragog, cetrifikatom A1 koji izdaje goethe institut, 3 novije biometrijske slike odes na veleposlanstvo u zagrebu. Tamo ispunis neki obrazac i cekas. Oni u njemackoj kontaktiraju tvog dragog i on im mora donijeti isjecak od 3 zadnje place, ugovor od stana i ako je to sve ok, nemas se sta brinit.
Mi smo se odlucili na vjencanje u njemackoj jer je meni to bilo puno zgodnije obzirom da nisam iz Zagreba(a za sve vezano uz vizu maras u zg), a i vecinu vremena sam u De.
belica is offline