Pogledaj jedan post
Old 27.05.2008., 15:11   #605
Thumbs up

Quote:
joma kaže: Pogledaj post
Sve sam pretrage obavila, ginekološke, endokrinološke, sve moguće... po 3 - 4 puta nanovo i ispočetka, od glave do pete
Uglavnom, sa mnom je sve u savršenom redu, osim te kose.. Nije mi jasno kako se ne može naći uzrok
ima li ko ovdje sa istom dijagnozom?
Sve opisano sam i ja prošla.
Kosa mi nenormalno opada već godinama. To je paklena borba za svaku dlaku.
Koristila sam sve, kupovala u ljekarnama najskuplje ampule, šampone, losione, od Vichy-a do Phyto, minoxidil 5%, a onda sam sama sebi odabrala savršenu kombinaciju i već tako guram gotovo godinu dana. Trenutno mi puuuuuuno manje opada, gotovo ništa u periodima kada kosa ne opada intezivno, a sada na proljeće kada je ionako period opadanja nešto malo.Vidim da mi raste puno male kosice...
Dakle, otišla sam kod dermatologa, potražiti ne znam koje mišljenje po redu. Situacija je već bila katastrofalna, kosu sam si špangicama kamuflirala u nekakvu ajmo reć frizuru. Dermatologica mi je u tjeme pikala neke injekcije kortikosteroida, to se doduše ne smije često koristiti, jedno vrijeme je dobro a onda opet počinje opadati. Najgore kod opadanja kose je to što se sve treba koristiti stalno jer čim prestaneš ona ponovno opada još više nego prije toga. Nakon pikanja sam nastavila sa minoxidilom, a i to je samo dok koristiš, čim prestaneš opadne sve što je pod utjecajem minox. naraslo. Isto tako nakon dužeg korištenja minoxidil ti prestane djelovati. To je bilo prije otprilike dvije god. Surfanjem po netu sasvim slučajno sam naišla na Thymuskin. Užasno je skup, ali djeluje. U početku ga se koristi uz minoxidil, a poslije nastavljaš samo thymuskin. Postoji losion, šampon, balzam i kapsule. Idealno bi bilo sve koristiti u kombinaciji ali ode plaća samo na tjeme...
Ja sada koristim šampon i losion od thymuskina, jednom godišnje ( češće se ne smije ) stavim Chrinohermal.fem i rezultati su vidljivi. Kad se kosa oporavi više nećeš morati koristiti Thymuskin svaki dan pa izdaci neće biti tako strašni.
Prvi put nakon prestanka minoxidila mi kosa nije nenormalno počela opadati...prestanak nisam niti osjetila...kosu sam ponovno pustila, nema više špangica...puno, puno mi je bolje. Samim tim što više ne opada je bolje, a vidim i da mi raste.
irumedica is offline  
Odgovori s citatom