Tema: Gruntovnica
Pogledaj jedan post
Old 11.12.2008., 14:57   #101
Gruntovnica Rijeka

Bok! Otvaram novu temu jer mi na onu staru nitko nije odgovorio. Dakle, kupila sam novogradnju poslovni prostor i sada moram na gruntovnicu. PP je kupljen od fizičke osobe za gotovinu. Zanima me što mi je sve potrebno za upis vlasništva? Na internetu sam pročitala da trebam prijedlog za upis. Zanima me da li je to neki obrazac ili ja to moram sama napisati? Piše i da moram platiti pristojbu od 250 kn pa me samo zanima da li to plaćam uplatnicom ili? Ako da, gdje mogu naći podatke da ispunim tu uplatnicu? također me zanima i u vezi porezne: da li ja sama moram ići na poreznu ili to ide samo po sebi? Što njima moram predati? E, da, i još jedno pitanjce Ja bih prebivalište prebacila na taj PP. Pročitala sam da uz kupoprodajni ugovor moram dati i tabularnu ispravu. Taj stan je kupljen gotovinom tako da to neću dobiti od banke, a u ugovoru mi ne piše da sam im isplatila sve do kraja pa me zanima da li to baš mora pisati? Kako da onda to sada riješim? Da li da odem do javnog bilježnika i da potpišu da sam im sve platila? Znam da je puno pitanja... Nikada nisam ovo radila pa ne želim da se tete proderu na mene ako im nešto zaboravim donijeti ili napraviti... Znate već kakve su... Hvala
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom