Pogledaj jedan post
Old 17.02.2012., 14:43   #10
U starom rješenju o nasljeđivanju jedan od nasljednika je napravio ustup imovine drugom od nasljednika (koji sada pravi problem) ali sa tim ustupom se slažem i nitko ne osporava da taj nasljednik ima pravo i na taj dio imovine. U dopunskom rješenju se samo traži da sud meni dosudi isti dio koji je i prvotno dosudio u rješenju o nasljeđivanju, a koji mi je bio određen temeljem zakona, bez da mi je itko išta ustupio, tako da mi nije jasno zašto bi se mene uputilo na parnicu ako sam nasljednik koji ne osporava ustup imovine drugome, nego samo traži ono što je i prvi put dobio temeljem zakona.
Inače za jedan dio te imovine se problematični nasljednik upisao u katastru kao posjednik (duga je to priča kako se on upisao u katastar), iako u trenutku donošenja prvog rješenja o nasljeđivanju posjednik je bio ostavitelj. Je li na sudu bitno kod zahtjeva za nakanadno raspoređivanje to što ostavitelj sada nije upisan na dio imovine, iako je bio posjednik te imvoine u trenutku smrti, ili je bitno i tko je sada upisan? U svakom slučaju onaj dio imovine koji se još vodi na ostavitelja ne vidim po čemu bi bio sporan!
Unaprijed hvala na odgovoru!
xvana is offline  
Odgovori s citatom