Pogledaj jedan post
Old 10.05.2016., 20:26   #401
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Ja u čitavoj priči jedino ne razumijem kako u ostatku razvijenog svijeta djeca idu u školu sa 6, a sve češće i s 5 godina (iz razloga koji su mi sasvim jasni i generacijski su uvjetovani), a jedino naša idu sa 7+
pa da ide u skolu na novom zelandu (ono sto je puffko pisala) i ja bih ju poslala tam s 5g.
ovak, vrtici su kod nas jos uvijek bolja opcija nego skole.

nisam ti sigurna za englesku, al kad sam ja tam "zivjela" u proslom stoljecu, nekih mjesec dana, moja obtelj je imala troje djece. najmladja je bila stalno doma, srednja i starija su isle u school
kolko me sjecanje sluzi, srednja je imala 6 godina, i oni tamo nisu radili nista drukcije engo u nasim vrticima: stalno je nesto crtala, pjevala, nije bilo ocjena, osim nekih pohvala. i doma sigurno nije nis radila za skolu
ova najmladja nije isla u vrtic jer je to tam uzasno skupo, i ceka se peti rodjendan kada im je school obavezan i besplatan, tj placa se samo hrana i/ili ju mozes nositi od odma.
stariju sam vidjala samo vikendom (al tada sam ja lunjala gradom), brijem da je bila u nekom internatu, ili im je skola trajala cijeli dan

voljela bih da se javi netko sa svjezim iskustvom.

Quote:
kofilica kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim ta starija djeca su nekako mirnija. Ne znam kako se ponašaju na satu jer učiteljica to ne komentira posebno, ali mislim da imaju vrlo dobru učiteljicu. Recimo da nije takva i da mi kaže da se moj sin stalno vrpolji, a XY je baš miran, a ja znam da moj ima 7, a drugi dječak 8,5 godina smetala bi me ta primjedba. A ima takvih učiteljica.

Što se tiče intersea: Moj sin je dosta djece iz razreda dovodio kod nas na igranje, što dječaka, što djevojčica. Iz priče s njima sam vidjela da ima onih koji još uvijek gledaju Micky Mousa, Tom & Jerryija, a ima i onih koji gledaju Violetu (RTL kockica), Big brother... Ne želim ulaziti u odgoj i što je primjereno za koju dob. Uopće ne znam koliko ta djeca stvarno gledaju tv, samo promatram s kojim žarom neki od njih pričaju kako je Jerry pobjegao, a drugi razglabaju o ljubavnim sapunicama. I svaki put je ispalo da su mlađa djeca ta gledaju crtiće i da su nekako zaigraniji i nemirniji (ali i dalje dovoljno zreli da idu u prvi razred).
nisu samo starija djeca mirnija, nego djeca koja imaju prilike vise se kretati i zadovoljiti potrebu za kretanjem.
s godinama ta potreba za kretanjem nesto se smanjuje, i vise se mogu fokusirati na mirnije aktivnosti, ali sto im je duze omoguceno slobodno kretanje, tim su vece sanse da mogu mirno sjediti (u skolu, kazalistu, kinu....)

sto se tice interesa, moja kcer ide u mjesanu grupu u vrticu, 3-7g, u nekim stvarima im se preklapaju interesi, u nekima razdvajaju, a isto tako djeca unutar skupine 6-7 se razlikuju i u interesima i u kognitivnim sposobnostima, kao i oni unutar skupine 3-4
i da, tete neke zajednicke aktivnosti rade sa svima skupa, sto zapravo izgleda divno, i profiriraju obje grupe

violetu i big brother ne gleda, jer to mi doma gledamo, i to ima itekako veze s odgojem, a ne odlaskom u skolu.
zapravom vezano uz odgodu skole, imalo bi veze jedino ako ne zelis da ti dijete ostaje samo kod kuce i gleda sto mu padne napamet, da ga duze ostavis u vrticu i imas vecu kontrolu nad sadrzajem koje gleda na tv-u
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom