Pogledaj jedan post
Old 26.10.2006., 10:09   #1
Lijekovi za astmu: Seretide Diskus, Singulair, Tafen Novolizer...

Hej ljudici!

malo sam kopala i cini mi se da nema bas nekih tema o astmi osim jedne bijedne. Ja bolujem od astme od kad sam mala bila, no tad pa sve dok nisam prosla pubertet su to bili napadi (sto po noci to po danu) kad bih ostajala potpuno bez zraka... znaci uopce ne bi mogla udahnuti... onda su mi rekli da imam kao spazmaticni bronhitis al nitko nije nikad spomenuo rijec ASTMA.. u tom periodu sam koristila godinu dana 2 puta dnevno neki Lamy spray i mene ti sve proslo.. tj.. prosao pubertet i full se smirilo sve.. osim tu i tamo neki napadaj u prostorijama sa teskom prasinom... (ustanovljena alergija na grinje).. Anyway... nakon 20-e godine pocelo opet.. al u obliku KASLJA.. i nisam povezala da je to isto ASTMA... dok nisam bila u Vinogradskoj na nekim opcim kontrolama i napravili mi onaj test sa provokantom.. i kazu: vidi je, skolski primjer astme.. 2/3. stupanj (ima ih 4.) .. i tu mi pulmologinja propise SERETIDE DISKUS i kaze da je moja astma sad u CAUGH VARIANT (jer me gusi i moram kasljat svaki put kad legnem u krevet)... i nakon 3 mjeseca sto sam ga koristila opet se smirilo sve... nakon toga mi je pulmolog u puli propisao SINGULAIR tabletice, koje su kao antialergijske al vrijede i za astmu, ne samo rinitis. od tada ih uzimam svaki dan (od 4. mjeseca) i trenutno mi se stanje pogorsalo, dal zato sto sam preselila u novi stan.. pa promjena ili ne znam.. uglavnom one vise ne pomazu.. Ima li netko tko je uzimao/ uzima Singulair, jer ja razmisljam o tome da prestanem ...i kakav je to lijek TAFEN? ja nisam nikad cula za to.. pa napisite ako nesto znate... Inace.. kako mi je rekla pulmologinja u ZG-u : vas nitko do sada nije lijecio od astme... a ja cu vam dati lijek (SERETIDE). WTF?! anyway, lijek je uzasno skup... ako se nema dopunsko i skuzila sam da mi ga nitko nikada nije spomenuo iz istih razloga.. bem ti kako je zdravlje skupo. npr. u apoteci u Rovinju su imali jedan, a drugi su vec morali naruciti.. tako stede.. fino.. dok se mi patimo, nitko nas ne informira... ... im sve...VENTOLIN je inace vidjela sam na prijasnjoj temi da su ljudi slabo informirani samo trenutno pomagalo... nista on ne lijeci i ne sprjecava.. ja sam ga uzela jako malo puta i sada izbjegavam jer me strah da poslije ne bi mogla bez njega, mada mi pulmolozi kazu da grijesim i da sta se bezveze patim... eto to je to...
__________________

Sun’s splendor raises
Perhaps somewhere overseas
Roads for odyssey
maychee is offline  
Odgovori s citatom