Pogledaj jedan post
Old 11.01.2011., 12:56   #13
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
što se tiče bijele kuhinje ni to nije bio klasik prije 20 godina, bar ne kod nas. prije 20 godina je bio in namještaj od punog drva i svi su imali one rustikalne kuhinje. baš mi je nekidan sveki pričala (a ona bi, da je na forumu, bila dio klana - ona bi sve u bijelo ) kako je ona imala prije 25 godina bijelu kuhinju dok su svi imali rustikalne. pa su joj ljudi komentirali kako ima bolničke ormariće (a to je bila istina jer, kaže, tad nije bilo bijelih kuhinja za kupiti baš pa je imala doslovce iste ormariće kakvi su bili po bolnicama jer je htjela bijelu kuhinju)

stakleni stolovi -
rustikalne kuhinje su se pojavile prije recimo 25 godina. dotad su uglavnom bile te s utorima ili one s malim (okruglim/četvrtstim/gumbičastim) ručkicama.

(imam primjer oko sebe i jednih i drugih). još prije toga su bile one s kliznim vratima - to je bio standard u novogradnji šezdesetih, moji su to dobili sa stanom takvu kuhinju.

(jednu takvu imamo u kleti, moraš paziti kak ih otvaraš po onim drvenim utorima jer je opasnost da padnu na tebe )

boja je bila uglavnom bijela, tu i tamo bežaste i smećkaste i ona super narančasta kuhinja (mislim da je bila marlesova - imam ih u okolini dvije i odlično se drže nakon svih tih godina). ta je bila u varijanti bijelo i sjajno narančasto.
(već smo onda bili ispred vremena, mama i sveki su ostale skroz u trendu, sve te godine ).

a za rustikalne znam da je to počelo sredinom osamdesetih, jer je bogatiji dio familije napravio početkom osamdesetih kuću i stavili kuhinju po mjeri sa smeđim rustikalnim frontama i okolina se čudila tome ko pure dreku.

a devedesetih je krenula poplava stolarskih kuhinja; a kaj se tiče boja, kraj tisućljeća su obilježile sljedeće kombinacije: plavo-trešnja (intezivno počelo negdje 1995. ), vanilija-trešnja i (nešto modernije) crveno-siva. 90% kuhinja u novogradnjama koje sam vidjela su bile takve kombinacije.

inače, ta poplava stolarskih kuhinja je donijela (po meni) najgoru pošast u dizajnu kuhinja: nabiti sve moguće vrste i veličine ormarića i polica u jednu kuhinju na čelu sa šankom (po mogućnosti zaobljenim) na nogicama.

a sad, da, kutne garniture ravnih linija, kamen i deko kamen, čupavi tepih, wenge (i da, danas sve nijanse tamnije smeđe se nazivaju wenge, nije li boja tog drveta onako tamno smeđe pa s crnim "prugicama"? http://www.furniturehomedesign.com/d...what-is-wenge/ ), zebrano i tak.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom