Pogledaj jedan post
Old 06.05.2010., 10:36   #77
Moram se osvrniti na ove pisane gluposti, osobe koja se nikada nije našla u situaciji osobe koja to proživljava, već pasivnog promatrača, što se niti približno usporediti ne može da bi se davali savjeti i da bi se osuđivalo....

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Zlostavljane žene sa uništenim samopouzdanjem ne dolaze na Forum tražiti savjete
Upravo radi toga i jesam došla
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
I šta, sad treba ti dići spomenik zato što si "sve" napravila?! Meni se čini da ti sebe voliš gledati kao žrtvu, po cijenu svega.
Ne, ja sebe ne gledam kao žrtvu! Meni ne treba dići spomenik niti to od ikoga očekujem, jer ˝sve˝ što sam napravila, napravila sam da bih pokušala održati ovaj brak na životu, jer kad sam se udala, i ušla sa njim u crkvu to nisam napravila sa stavom bit će kako bude i baš me briga hoće li funkcionirati, nego sa stavom da je to do kraja života, ako ikako to bude moglo i da ću se boriti do zadnjeg atoma snage, jer nikome nije idealno i svi imaju problema...

Što ti se za svoj brak borila ne bi??

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
To mu nije opravdanje. Ljudi koji su bili zlostavljani, danas su najnormalniji obiteljski ljudi kojima je obitelj na prvom mjestu.
Zašto bi naučio kad ima super ženu koja to sve guta i uživa u braku s njim
Naravno da mu to nije opravdanje, samo što sam ja to tek sama sebi stavila u glavu nakon duuuuugo vremena.
Ja ne uživam u braku sa njim i to mu jasno dajem do znanja.



Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Jesi li ti bila sretno dijete dok si odrastala u braku svojih roditelja ?!
Ne, zato jer je moja majka uvijek stavljala moga oca u prvi plan, da bi joj brak bio dobar i uvijek njegove želje i potrebe su bile najbitnije, a nas u drugi.... Ja sam molila Boga da se razvedu, jer nikada nisu pazili jesmo li mi u njihovoj blizini kad se svađaju, otac pogotovo, dok ja na to striktno pazim, baš radi toga jer je meni tako bilo kad sam bila dijete.... A ja nikad njegove potrebe i želje ne bih stavila ispred svojeg dijeteta, tako da bi dijete na jedan način zanemarivala radi njega ...

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Nije to najveći problem, najveći problem je to što ti voliš izigravati žrtvu. A imaš i krivca kojeg u svakom trenutku možeš okriviti za svoj jadni život - svoju mamu
Jadno.

I moja mama je takva, pa ja ipak ne bih to trpila nizašta na svijetu

Najveći problem ovdje čini mi se tvoja prevelika isfrustriranost i očito misliš da si najpametnija i da sve znaš,e pa žao mi je, ali ne znaš...

Ja ne krivim SAMO svoju mamu ,krivim samu sebe što nisam bolje gledala, i što sam samu sebe dovela u ovakvu situaciju, da budem ovisna o njemu, da se nakon svake svađe pitam u čemu sam JA pogriješila, da dopuštam onakvo ponašanje i uvrede i mrzim samu sebe jer nemam snage za izvući se iz ovoga....nju krivim radi bolesnih normi ponašanja koje mi je usadila, muči ,trpi, slušaj, ne radi kontre iz inata itd....

Da da da i ja sam govorila uvijek, nikad ali nikad neću dopustiti mama da mi bude kao tebi, i da bi trpila sve to kao ti...e pa vidi me sad...znaš onu nikad ne reci nikad... U to upadneš skroz polako, nesvjesno...jer računaš, ajde pa svi na početku braka imaju problema, bit će bolje sutra, kad se on privikne, kad ovo kad ono...uvijek se traže nekakva opravdanja...i u tome prođu godine i dani, a ti si u govnima do grla i ne znaš kako vani, niti znaš kako si se u njima našao....
I mogu ti svi govoriti, ali ti nikoga ne slušaš, jer se nadaš....
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Dakle, iz čiste komocije, jer ti se NE DA u podstanare, ti dozvoljavaš da tvoje dijete odrasta u paklu?! Bravo
Ajde ako si ti igdje pročitala u iti jednom mom postu da sam ja napisala da mi se NEDA u podstanare, skidam ti kapu, pokrivam se ušima, i više nikad na ovaj forum koračiti neću...ne razumijem zašto izvrćeš neke napisane stvari..
Iz komocije neću da idem??Pa naravno, jer mi dijete doslovce ne bih imalo pola mjeseca što jesti, da idem u podstanare...jer sama sa svojom plaćom da plaćam podstanarinu i sve šta uz to ide + njen vrtić, koji je privatni, koji btw dođe sam trećinu mi plaće, normalno da podstanarstvo isključujem...
Mojima bih se mogla vratiti, ali kako da se vratim i živim sa svojom mamom koja kad me je i fizički zlostavljao i kad je vidjela modrice rekla : A trpi, tko ti je govorio da se udaješ, tako je i meni bilo, pa nije ni mene moja mama htjela primiti nazad, to je druga stvar da te on istuče ili baš udari....

Znači trebam dopuzati sva krvava na koljnima da bih me primila nazad .. od tada ja sam joj rekla ti si luda, i za mene mrtva...

A ti bi bez obzira što recimo nemaš što jesi išla sa malenim djetetom u podstanare??

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post

I opet - pročitaj ponovno moj tekst. Ima gomila ljudi koji su danas NORMALNI obiteljski ljudi, a bili su zlostavljani.
Ne, njemu ne treba pomoć jer je on svjestan šta radi. Dakle, može i sam potražiti pomoć. Ako želi.
U tome i je stvar, on smatra da njemu pomoć ne treba.I ne želi nikakvu pomoć, jer smatra da mu nitko treći nema pravo filozofirati kako će se ponašati....i uvijek je on u pravu

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Da ne izigrava žrtvu ne bi tu pisala kako je, jadna, sve dala od sebe i ne bi se hvalila time kako je rekla majci da je ona kriva za to što ona trpi. Šmrc, šmrc, ja sam jadna.
Ako je već svjesna toga da trpi i ako zna tko je kriv za to (mo'š se mislit'), onda nije žrtva nego je samo izigrava.
Svjesna sam ja da trpim i znam tko je kriv, ali ne znam kako se iz toga izvući, jer nije ovdje sve crno bijelo kao što ti misliš...

Ja se samo nadam da ti nećeš ovdje doći postaviti sličnu temu...ali budimo realni to je nemoguće, jer ti si ipak jedna jaka, emancipirana žena, koja nikome ne radi ustupke i ne dopušta da je itko gazi, i svaki mogući problem riješava sa lakoćom, i laka je na jeziku kad treba osuditi druge, bez da se našla u takvoj situaciji....Pričekaj dok malo odrasteš i kad stvarno nekoga zavoliš, nećeš odmah dignuti ruke kad dođu problemi, nego ćeš i sama se najesti govana i govana za dobrobit svih..ko što i većina žena radi... da mi je bar biti tako kao ti..

Zadnje uređivanje Žena : 06.05.2010. at 10:43.
Žena is offline  
Odgovori s citatom Received Warning