Tema: Jabuke
Pogledaj jedan post
Old 22.05.2012., 11:35   #90
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
granulovirus? prvi puta čujem. ime i prezime sredstva? ja se držim programa integrirane zaštite ko pijan plota. savjetnici mi nikada u ovih 20 godina koliko radim u proizvodnji nisu spominjali ništa sličnog naziva. možemo li malo raspravljati? svaki savjet i informacija su dobrodošli.
Ovako konkretno ove sam se godine odlučio boriti sa savijačem pomoču Madexa izoliranog granulovirusa jabučnog savijača švicarske tvrtke Andermatt Biocontrol, a kojeg uvozi Chromos Agro! Voćnjak jabuke mi je u 7 godini i zadnje dvije godine pratim razvoj savijača pomoću feromonskih mamaca! Zapravo cilj mi je na što prirodniji način kontrolirati štetnike u voćnjaku. Ne bavim se ekološkim uzgojem , niti namjeravam, ovo činim jer smatram da je bolje spriječiti nego liječiti! Inače uz Madex koji tek ove godine počinjem primjenjivati , koristim Runner i Calypso, te kao i prethodnih godina kombinacije iz različitih grupa djelovanja, protiv pojednih štetnika! Sve u svemu učim se sam, jer to mi nije struka, ali imam želju i volju!

http://www.chromos-agro.hr/category/3/subcategory/53/18
bashsamyeo is offline  
Odgovori s citatom