Pogledaj jedan post
Old 15.07.2012., 17:20   #34
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Strah me da nisam skužila ovaj dio. Kako misliš uplatiš na blokirani račun?


Neki radnici imaju normalni tekući račun koji im je Fina zablokirala i onda su si otvorili zaštićeni račun. Blokirani račun u mojoj rečenici je taj prvi tekući račun blokiran od strane Fine. Znači takvom radniku uplaćujem sredstva na dva računa, dio na normalan (zablokirani) i dio na zaštićeni.


A gdje bi drugo uplatila putne ako ne na zaštićeni račun?
Možeš u gotovini ili na zaštićeni, nema treće opcije
Pa o tom i govorim da ja putne uplaćujem na normalan, zablokirani (ne znam više kako bi ga nazvala) račun, a ne na zaštićeni, a sve prema ovom:

Međutim prilikom otvaranja zaštićenog računa Fina definira koja primanja se mogu uplatiti na zaštićeni račun (zaštićeni dio plaće, bolovanja, porodiljne, rodiljne naknade) Iz toga ispada da poslodavac iako ne provede ovrhu nad prijevozom, terenskim dodatkom,... iste ne smije uplatiti na zaštićeni račun. Ukoliko se radi o bezgotovinskoj isplati takva sredstva će sjesti na nezaštićeni račun i biti ovršena od strane Fine.

Izgleda da sam ja jedina koja radi tako kako piše u gornjem tekstu pa me interesiralo da mi navedete zakon ili šta već gdje piše da se prijevoz i sl. uplaćuje na zaštićeni račun.

Znači molim zakon, pravilnik bilo šta gdje se navodi da se prijevoz, dnevnice i slično uplaćuje na zaštićeni račun jer ga ja ne mogu naći. Samo to...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom