Pogledaj jedan post
Old 03.08.2017., 18:05   #66
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Več sam jednom rekao, kad je Isus uzašao na nebo ,nije vikao,čitajte moju knjigu , več znamo da je iza sebe ostavio 12 apostola i predaju koja se nastavlja do dana današnjeg. Nemoj mi samo i ti reči da je Biblija pala s neba?!
upravo to želim reći
(naravno u prenesenom značenju)
prvo-
biblija se ne sastoji samo od novog zavjeta
drugo-
to što je Bog koristio različite ljude da se njegova riječ pronosi po svijetu pa i u pismenom obliku, i što su u nekom vremenu bili pogodni baš katolici jer su imali 'vlast i čast' i mogućnosti....nije isključiva zasluga te crkve (kako ti insinuiraš) negi je jednostavno Bogu poslužila kao alat

Bog je u povijesti koristio različite ljude, od kraljeva do bijednika da ostvari svoj naum, pa što ne bi i katoličku crkvu da poreda rukopise

znači biblija je ipak "pala s neba", jer ako nije tako, onda niti vjera u Boga nije neophodna, samo treba slavu i čast davati katoličkoj crkvi
Quote:
možda nisi znao ali i pravoslavci su Katolici!
probaj im to reći uživo, pogotovo našim susjedima
Quote:
"katholikon" se upotrebljava kao naziv za pravoslavnu katedralu (u srpskom prijevodu: saborna crkva)

Inače, termin Katolička crkva je bio osnovni kojim se cjela ova institucija imenovala tijekom prvih 1000 godina.

Ili kako kaže sv.Ignacije još u prvom stolječu "Gdje je Isus Krist ,tamo je Katolička Crkva.
ma ok. samo što to nije ista vjera....čak i temeljnu dogmu o trojstvu različito tumače katolici i pravoslavci....znači da je raskol u toj 'katoličkoj' crkvi došao zbog različitog tumačenja i pisane riječi i usmene predaje
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom