Pogledaj jedan post
Old 03.09.2017., 23:05   #65
Zapravo glavni i dosad neviđeni trend u poznatoj povijesti čovječanstva je sve masovnija pojava atesta/agnostika, ljudi koji su odbacili vjerovanje u dobra Boga/Alaha/Isusa.... kao nesuvislo za svoj život.

Prije par stoljeća jedva da je bio poneki ateist/agnostik, dok danas imamo nešto neviđeno, posebno u naprednim državama Zapada ("naprednim" u relativnom smislu da su po mnogo čemu napredniji (ili percipirani kao napredniji, kao uzor) od ... da ne nabrajam jer svi pretpostavljaju na koje se odnosi). A Zapad je Meka prema kojoj se okreću današnji naraštaji, ovako ili onako.

Još nešto nečuveno do sada:

Npr. USA:

http://news.nationalgeographic.com/2...sing-religion/

11 % Amerikanaca rođenih nakon 1970. godine odgojeno je u sekularnim domovima.

Quote:
And 11 percent of Americans born after 1970 were raised in secular homes.
Znam da bi sada rado religijski uskočili sa staljinizmom/S.Korejom i gulazima, ali ne računam prisilno vrbovanje u jednoumljima, iz kojeg se ionako narod masovno hitro vrati štovanju svoga Boga čim kakav jednoumni diktator otpadne s vlasti. Iz religije se odlazi svojevoljno i na osnovu slobodnog promišljanja, a ne prisile i kondicioniranja mladih umova.

Dakle na pragu smo nečeg neviđenog - vjerska indoktrinacija djece slabi u sve većem broju!
(u Hrvatskoj zapravo jača a ne slabi, "zna se" zbog koga uglavnom, ali otpor je općenito impotentan i slabunjav do nikakav, od većine političara)

Hoće li to konačno uspjeti većini čovječanstva, ili će ih ostatak bogoštovatelja i bogoklanjatelja sprječiti u tome kako god mogu, jer mem Boga je i dalje jak i drži goleme resurse u svojim rukama...


Opadanje religijoznog identiteta (USA):

http://religionnews.com/2014/08/01/f...graphs-church/


__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom