Pogledaj jedan post
Old 02.07.2010., 23:22   #19
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Proizvodi nebi poskupili Wonder, jer kad pogledaš koliko je u jednom šleperu
krašovih "čikoladica" i udvostručiš cijenu prijevoza ....jedna čikolada poskupljuje u promilima samo !

Pozitivan efekt je da bi distrubutivna skladišta iliti diskonteri mogli radit nedeljom samo "dežurna ekipa" a ne i u skladištu, jer tu uglavnom rade žene i to nedeljom....za nikakvu plaču! Nema kamiona-nema rada nedeljom kod Getroa i sličnih ....samo blagajnice .....

O tome da bi se ljudi uz magistralne ceste preporodili bez kamiona da ne pričam!
da?
a otkud onda razlika u tvojoj plaći naspram HR plaće vozača?

nije stvar samo u radnom vremenu. znaš i sam.
da bi se sve stiglo po propisima odvesti, treba kupiti još kamiona, zaposliti još vozača, proširiti parking.....
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Nemam ideju, i ne bunim se, to sam prihvatio kao normalno, inače kruh se ne dovozi kamionima, a mlijeko i krema za lice se ne dovoze direktno u dućane (osim u TC). Dakle ne vidim razloga zašto ne bi moglo noću ako se pošteno plati (istina nema neke svrhe i potrebe ali... nije neizvedivo), pitaj Actrosa kad je on najkasnije/najranije dolazio na iskrcaj, i vozi li se u EU u pretovaru ko kod nas?!?
S druge strane ako kamioni ne voze vikendom/nedjeljom voziti će preko tjedna.
ti znaš lanac distribucije?

šleperi voze do velikog skladišta, otamo preuzimaju manji kamioni ili kombiji.
ako kombi mora biti u dućanu ujutro, šleper mora voziti po noći. itd itd

a dovoz noću u gradske dućane
dežurne bakice na prozorima bi to brzo zaustavile zbog buke. ili zagađenja. ili nečega.

pretovar?
ne na gradskim dostavama niti na šleperima koji voze van granice.
Quote:
Adaminfo kaže: Pogledaj post
Mlijeko ,kruh ..u dućane ne voze šleperi.Neka se dostava prilagodi sa malim kombijima,malim dostavnjacima...
Naravno da sam da ljudi dodstojanstveno rade,kako svi tako i šoferi.
znači, u zagrebu svu dostavu rade kamioni manji od 7,5 T?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom