Pogledaj jedan post
Old 23.07.2007., 11:21   #7
Quote:
JATION kaže: Pogledaj post
Ne, ne upotredljavaš je za bilo što, nego je upotrebljavaš za opisat biće koje je svjesno i koje razmišlja(tj. inteligentno je).
Ne, neupotrebljavam za "biće". Jer nemogu definirati što je to "Bog". jedino što mogu zaključiti da nas je to stvorilo jer se sami nismo mogli stvoriti.

Quote:
Nešto šta se apsolutno ne može definirat, kako kažeš? Znači, ne može bit inteligentno itd.
Što god je, njegovo djelovanje se u našem svemiru može definirati kao inteligentno. Kakvo stanje je izvan ovog svemira to neznam.

Quote:
Mislin da se za tako nešto koristi izraz "veliki prasak", zato "bog" i "stvoritelj" nisu potrebni, samo zbunjuju.
Ne, Big Bang ne objašnjava ništa jer kaže da je sve nastalo iz ničega. To je nemoguće jer dobro znamo da nešto ne nastaje iz ničega. Tako da je logičan zaključak da je nešto (Bog) stvorio ovaj svemir iz svoga svemira.

Quote:
Isto kako definiraš inteligenciju izvan ovog svemira. Kako naš dizajner može bit inteligentan, ako ti ne znaš šta znači pojam "inteligencija" u kontextu izvan ovog svemira.
Ja samo kažem da se njegovo djelovanje u ovom svemiru može definirati kao inteligentno, što je to zapravo izvan ovog svemira, to je nemoguće reći zasada. Kada izađemo iz ovog svemira onda ćemo moći reći.

Quote:
Jedna vrsta prominit u drugu? A definiraj mi šta znači "jedna vrsta".
To ti npr. znači da se pas promjeni u pticu ili ptica u ribu it...

Quote:
Različite vrste ne odjeljuje tako čvrsta linija kako ti misliš. Vrsta je samo rič koju su ljudi izmislili za odjelit životinje kojima je evolucija napravila dovoljno razlika tokom puno, puno godina.
Da znam, vrste se stalno mjenjaju, ali nema dokaza da se jedna vrsta ikada promjenila u drugu.

Quote:
Dokaz ovoga je masu, masu fosila koji nam pokazuju prijelaz, (imaš na primjer fosila mješavina reptila i tica, reptila i sisavaca...) pa sve do toga šta mi imamo plivaće kožice, koje su nam ostatak iz reptilskih dana.
Ne, to nisu dokazi, to su interpretacije. Imaš i danas ptice sa zubima, tako da to nema veze. Svi prjelazni fosili su klasificirani ili kao jedna vrsta ili kao druga, nema nikakvo prjelaza između njih. Samo zato jer su slični ne znači da se mjenjaju u nešto drugo.

Osim toga, kako ti možeš dokazati da se on mjenja u neku drugu vrstu?

Quote:
2. ljudski kromosom je nasta spajanjem 2. i 3. čimpanzinog(čimpanze imaju jedan više). Kako se to moglo dogodit, osim ako nismo imali istog pretka? Slučajnost je prevelika.
Ne, to nema veze. Nama su se spojila dva kromosoma? Super, ali kako to točno dokazuje da smo imali istog pretka?

To da mi imamo dva spojena kromosoma, samo dokazuje da mi, imamo dva spojena kromosoma, a majmuni nemaju. To je sve, ništa drugo se iz toga nemože zaključiti.

Po kojoj si ti točno logici zaključio, da ako mi imamo spojene kromosome 2 i 3, da to automatski znači da imamo istog pretka?

Quote:
Po tome šta se svaki novi dokaz savršeno uklopi u ono šta smo već pretpostavljali.
Ne, ne uklopi se, niti najmanje. Ako se sve fino uklopi zašto onda različiti geni određuju homologne strukture? Ako u biti sve vrste imaju istog pretka, zašto različiti geni određuju iste djelove tijela?

Po teoriji evolucije za to bi trebali biti zaduženi isti geni.

Quote:
In short, as molecular biology advances, the homology concept loses more ground. Comparisons that have been made of proteins, rRNAs and genes reveal that creatures which are allegedly close relatives according to the theory of evolution are actually totally distinct from each other. A 1996 study using 88 protein sequences grouped rabbits with primates instead of rodents; a 1998 analysis of 13 genes in 19 animal species placed sea urchins among the chordates; and another 1998 study based on 12 proteins put cows closer to whales than to horses.
http://www.darwinismrefuted.com/myht...mology_05.html

Quote:
A dokaz, opet napominjan, je gomila fosila koji su nađeni, na kojima se lipo može uočit prijelaz.
Ne, to nije "prjelaz" to je sličnost. Ako posložiš 10 sličnih automobila jedan pokraj drugoga, nećeš ustanoviti da je jedan evoluirao u drugoga i tako od prvog nastao ovaj zadnji, nego ćeš zaključiti da su rađeni svi na isti dizajn. Samo se taj dizajn s vremenom unaprjeđivao.

Isto tako nemožeš dokazati po fosilu da je on prjelazna vrsta samo zato jer ima sličnosti sa nekom drugom vrstom. Jedino što sa fosilom možeš dokazati je da je neka životinja umrla.
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom