Tema: Srbi u NDH
Pogledaj jedan post
Old 17.07.2017., 08:11   #71
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Zar si mislio si da će proći neprimjećeno? NAMJERNO si promijenio riječ i smisao! Starčević nije koristio pojam slavenosrbi već Slavoserbi.

Starčević koristi složenicu od slavi (=robovi) i serbi/servi (= robovi) - dakle Slavoserbi.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ante_S...jam_slavoserbi

Slavenosrpski je jezik:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Slavenosrpski_jezik

To nema veze jedno s drugim!
U tvojoj glavi to dvoje svakako nema veze jedno s drugim, tj. ti nisi stekao takav dojam da budem precizan:

Quote:
Ne znam kako ostali, ali ja oupće nisam stekao dojam da Starčević pod Slavoserbima podrazumjeva pravoslavce, odnosno Srbe. Više kao da se radi o kritici određene politike koja se vodila na štetu Hrvatske, kako je on to tada vidio.
No pravo pitanje je: je li se Pavelić kao sljedbenik te pravaške ideologija vodio tvojom logikom po kojom su slavosrbi neka NEsrbska pasmina ?

Ili je Pavelić to ipak shvatio onako kako se i iz same riječi može shvatiti - da su taj nakot slavosrbi ustvari srbi.
Quote:
Sram te bilo! Izgubio si svaku vjerodostojnost za dalju raspravu. Zar vas nekolicina zagriženih propagandista mislite da ćete kod hrvatskog naroda izazvati empatiju time što lažete i fabricirate sve čega se dohvatite? Meni se čini da samo produbljujete negativne sterotipe o sebi. Dakle postižete potpuno suprotan učinak od željenog.
Evo tvog posta (post broj 4845, tema: Razlike između hrvatskog i srpskog) sa jezikoslovlja (ovo nađoh i citirah 17.07. u 07:30):
Quote:
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Ilirski, hrvatski i slovinski su bili sinonimi. Srpski je označavao slavenosrpski. Tako je bilo sve do Karadžićeve "reforme".
Znači starčevićevi slavosrbi nisu srbi, ali slaveNosrbski je srpski jeziki ?

Zanimljiva slučajnost.

Tvojom logikom možda je i sam Pavelić u stvari ubijao slavosrbe koji ionako nisu ljudi već ništa doli nižeg pasjeg okota, a ne neke tamo "prave" ljude srbe tj. slaveNosrbe.
To bi objasnilo bestijalnost ubojstva, nije isto ako se ubijaju ljudi (pa makar bili i srbi) ili neki pasji nakot slavosrba.

Moguće da se doduše se doista radi o slučajnosti, kao što su i same židovske i srpske niže rase u NDH možda samo slučajnosti koje u stvari nemaju veze sa Starčevićem nižim pasminama.

Samo Pavelićevo pravaštvo je naravno - možda samo slučajnost koja sa slavosrbima i Starčevićem zapravo nema nikakve veze, baš kao ni Paveličeva implementacija Starčevićeve ideje o muslimanima kao hrvatima.
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Tvoje branjenje neobranjivog je jednostavno patetično. Neznam zašto to činiš!?
Kolega se vjerojatno vodi nekakvim sitnim nacionalističkim razlozima.

Otuda i njegov pokušaj skretanja teme:
Quote:
Radi se zapravo o nevještom pokušaju ponovnog podgrijavanja srpskih nacionalističkih teza o "genocidnosti" hrvatskog naroda, odnosno pokušaju da se hrvatska težnja za vlastitom državom poveže s nekom neprihvatljivom ideologijom, poput nacizma, i samim tim u očima neutralne javnosti proizvede otpor prema bilo kakvoj hrvatskoj državi. Takva politika se vodila do devedesetih i bila je uzročnik rata u kojem su se upravo Srbi pokazali onakvima kakvima su željeli prikazati Hrvate - dakle genocidni - kakvog li obrata?

Drugim riječima, ne smeta vama nekolicini Starčević, niti što je dotični govorio, već vas žulja hrvatska država. Ali to smo već ustvrdili.
Vidiš kako njegova glava vrlo brzo poveže Jasenovac sa hrvatskom državnošću i devedestima, jer zašto da na temi o srbima u NDH ne bi malo pričali o srbima 40 godina poslije NDH.

Stvarno nisko, to je kao da ja na temi o Auschwitzu krenem pričati o trećoj intifadi i izraelskim zločinima protiv arapa.

Ma zapravo, možda bi stvarno i trebalo udovoljiti kolegi pa nastavit sa pričom o hrvatskoj državnosti, srpskim nacionalističkim tezama i genocidnim srbima na ovoj temi.
Siguran sam da kolega ima pregršt korisnih i točnih informacija koje će rado podijeliti sa nama, a vjerujem i da moderaturu to neće puno smetati.
__________________
Texture like sun

Zadnje uređivanje lettow : 17.07.2017. at 09:00.
lettow is offline  
Odgovori s citatom