Pogledaj jedan post
Old 05.09.2008., 11:01   #7
Paprike u umaku

3 crvene paprike
50 gr riže basmati (ili integralne)
1 tikvica
1/4 luka
2 rajčice
Vegeta, sol, koncentrat rajčice

Skuhati rižu (10-tak minuta) i ostaviti da se ohladi.
Oprati paprike, rajčice i tikvicu.
Nasjeckati luk što sitnije i dinstati ga na malo ulja.
Jednu papriku narezati na trake pa ih nasjeckati na kockice, ostalim skinuti pažljivo peteljku.
Naribati tikvicu i nasjeckati rajčicu (isprati sjemenke, oguliti kožu).
Dodati papriku nasjeckanu na kockice luku i dinstati podlijevajući vodom.
Pomiješati rižu sa polovicom naribane tikvice (odnosno vidite koliko vam riže+tikvice treba da napunite 2 paprike, ostatak tikvica stavite sa strane) te malo prodinstajte smjesu i dodajte začine po želji (Vegeta, sol, sjeckani peršin). Dobivenom smjesom napuniti paprike.
Dodati umaku preostalu naribanu tikvicu i nasjeckanu rajčicu. Začiniti Vegetom, peršinom, bosiljkom (uglavnom, po želji). Promiješati.
Dodati paprike i kuhati pokriveno oko 30 min (s time da podlijevate vodom povremeno miješajući, a na pola kuhanja pažljivo okrenete paprike).
Umiješati par žličica koncentrata rajčice. Maknuti s vatre i servirati (može kao samostalno jelo a može i uz pire-krumpir ili rižu).



Minestrone s gljivama

250 gr gljiva
4 žlice ječma
3 rajčice
1 mrkva
1 kocka za juhu
cca 2 l vode
1 žlica integralnog brašna

Staviti ječam da se moči dan prije.
Očistiti i nasjeckati gljive te ih na kratko prokuhati.
Naribati mrkvu (ili ako volite sjeckati ju na kockice), nasjeckati rajčicu (ja skidam kožu, no nije nužno) te staviti sve sastojke u lonac i podliti vodom.
Kad voda zavrije, smanjiti plamen i kuhati na laganoj vatri cca 45 minuta (ovisi o ječmu i o tome kada će ostalo povrće i gljive omekšati).
Prije kraja kuhanja, brašno pomiješati s vodom te uliti da zgusti minestrone.
Preporučujem pripremu večer prije te ga poslužite za ručak jer onda još gušći i ukusniji.
(ja ga imam za ručak danas, pripremala sam ga sinoć)
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom